Borbeni zmaji zdržali nalete Beljačanov

Hokej 19. Dec 202120:01 1 komentar

Ljubljančani so po porazu v Celovcu tokrat spet potovali na severno stran Karavank in na gostovanju v Beljaku dosegli pomembno zmago (4:3), s katero so se utrdili na drugem mestu prvenstvene razpredelnice.

Temelj za zmago so zmaji postavili že v prvem delu, ko sta Nik Simšič in Jaka Šturm v minuti in 40 sekundah med peti in sedmo minuto poskrbela za vodstvo z 2:0. Ko je Guillaume Leclerc v 17. minuti povišal na 3:0, je vse kazalo, da bodo zeleno-beli brez težav odnesli obe točki s Koroške.

A Anton Karlsson in John Hughes sta domače vrnila na -2. Že v prvem delu je zadel Karlsson, v drugem pa Hughes, potem ko je Leclerc v 30. minuti spet povišal na 4:1. V prvem delu velja omeniti še obračun Sebastiena Picheja in Stephana Bacherja, po katerem sta oba igralca o svoji igri pet minut razmišljala na klopi za kaznovane.

V zadnjem delu je še enkrat postalo vroče. V 53. minuti je Hughes, seveda spet po podaji Karlssona, znižal na 3:4. V končnici pa je bila ljubljanska obramba dovolj trdna, da je slovenska ekipa vendarle vknjižila novi dve točki.

Ljubljančane naslednji obračun v ligi čaka prihodnjo nedeljo, ko bodo gostovali v Italiji pri Pustertalu.

Liga ICE, 29. krog

Sobota, 18. december:

Salzburg – Fehervar 8:2 (0:0, 5:1, 3:1)

Pustertal – Znojmo 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Nedelja, 19. december:

Dunaj – Bolzano 5:3 (1:1, 3:1, 1:)

Linz – Dornbirn 4:5 po podaljšku (2:2, 1:0, 1:2, 0:1)

KAC – Gradec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Beljak – Olimpija 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
Strelci: 0:1 Simšič (Murphy, Crnovič, 5.), 0:2 Šturm (Tomaževič, 7.), 0:3 Leclerc (Čepon K., Robar, 17.), 1:3 Karlsson (Hughes, 18.), 1:4 Leclerc (Murphy, 30.), 2:4 Hughes (Karlsson, 38.), 3:4 Hughes (Karlsson, 52.)