Štebih ob jubileju poskrbel za vrnitev med šesterico

Hokej 15. Feb 202221:50 > 22:42 0 komentarjev

Slovenski hokej v teh dneh praznuje slavnostni jubilej. Mineva namreč 90 let, odkar se je na naših tleh odigrala prva hokejska tekma. Tekmeca sta bila Ilirija in celovški KAC. Zadnji je ob tej obletnici gostoval v Tivoliju in utrpel poraz proti SŽ Olimpiji. Zmaji so v tekmi 47. kroga lige ICEHL premagali Avstrijce z 1:0.

Ljubljanski hokejisti so nadgradili pomembno zmago pred dvema dnevoma, ko so v gosteh slavili proti vodilnemu Salzburgu in danes ugnali še aktualne prvake iz Celovca. Za ljubljansko ekipo so nove tri točke zelo pomembne, saj lovi šesto mesto po rednem delu, ki še neposredno zagotavlja uvrstitev v končnico.

Uvod v dvoboj starih znancev iz Ljubljane in Celovca je imel tudi zgodovinski pridih, saj prav v teh dneh mineva 90 let od prve uradne hokejske tekme v slovenski prestolnici, tudi tedaj pa so bili nasprotniki ljubljanskih igralcev celovški. Danes so zeleno-beli zato nastopili tudi v posebnih spominskih dresih.

Dvoboj je bil trd in izenačen, a so imeli večino tekme stvari pod nadzorom domači. Najbolj so prevladovali v prvi tretjini, ko so hitro prevzeli pobudo in dosegli dva zadetka. Obveljal je sicer le prvi, ko je vratarja gostov presenetil Miha Štebih. Pri drugem pa so sodniki po ogledu posnetka ocenili, da so domači nepravilno ovirali vratarja Floriana Vorauerja, zato gol ni obveljal.

A tudi minimalna prednost je bila na koncu dovolj za zmago. Domači so imeli tokrat spet nekoliko širši kadrovski seznam, saj sta se po prestani kazni desetih tekem igranja v akcijo vrnila Tadej Čimžar in Miha Zajc.

V golu domačih pa je bil zelo zanesljiv Paavo Hölsä, ki je zaklenil svoja vrata in ni klonil niti ob številčnih prednostih. Teh so imeli sicer več domači, saj so nervozni gostje na klopi presedeli 18 minut, a v tem elementu igre danes niso bili učinkoviti.

A na koncu so bili lahko zadovoljni tudi z minimalno zmago, potem ko so v zadnjem delu mirno pripeljali dvoboj do konca, morebitni zadnji poskus gostov brez vratarja pa je preprečila zadnja celovška izključitev na tekmi v 59. minuti, ko je moral na kazensko klop slovenski reprezentant Rok Tičar, tako da so domači brez težav ubranili minimalno prednost.

Ljubljančani so tako opravili prvo tretjino naloge v tem tednu, ko jih čakata še dve domači tekmi: v četrtek s Pustertalom, v nedeljo pa z Znojmom.