Olimpija spet z ničlo, prekletstvo Tivolija se nadaljuje

Hokej 25. Okt 202321:54 0 komentarjev
Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so v 15. krogu lige ICEHL izgubili s Fehervarjem s 3:4 (1:1, 2:1, 0:2).

Ljubljanski hokejisti ostajajo brez domače zmage v tej sezoni lige ICEHL. Na osmih tekmah v Tivoliju so vpisali dve točki za poraza po podaljških. Danes so klonili proti madžarskemu Fehervarju s 3:4, kar je njihov sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah.

Novi priložnosti za zmago v Ljubljani bo imela SŽ Olimpija v naslednjih sedmih dneh; v nedeljo bo gostila Asiago, 1. novembra pa Vienno Capitals.

Olimpija je tekmo izgubila v zadnjih dvajsetih minutah, ko ni uspela zadeti mreže gostov, hkrati pa je v kratkem razmaku dobila dva zadetka, ki sta jo iz vodstva pripeljala do zaostanka.

Iz tega se ni izkopala tako, kot jih je to uspelo pri prvih dveh. Uvodni zaostanek je izničila v vsega devetih sekundah. Takoj po prejetem zadetku je krenila s sredine, Marcel Mahkovec pa je zadel v polno.

Olimpija

Tudi po 1:2 so se Ljubljančani hitro pobrali. Najprej je Žiga Mehle v 34. minuti izenačil rezultat, manj kot tri minute kasneje pa je Žiga Pavlin zadel za 3:2.

Ključne so bile uvodne minute zadnje tretjine. Madžari so v minuti in 40 sekundah dvakrat premagali vratarja Lukasa Horaka in se na koncu veselili pete zaporedne zmage, ki jih je učvrstila tik pod vrhom razpredelnice.