Klemen Prepelič (še) ni prinesel zasuka (VIDEO)

Eurocup 25. Okt 202320:36 1 komentar

Klemen Prepelič je resda poživil igro Cedevite Olimpije, a večjega rezultatskega učinka tudi nova okrepitev ni prinesla. Ljubljančani so v četrtem krogu EuroCupa doživeli še četrti poraz. Tokrat je bil v Stožicah boljši Prometej (90:83).

Simone Pianigiani je tokrat zaradi zdravstvenih razlogov taktirko prepustil prvemu pomočniku. A z ekipo je Andrea Turchetto podedoval tudi znane težave. Igra Cedevite Olimpije je namreč tudi v četrtem krogu EuroCupa večkrat močno zanihala, večinoma na račun slabega skoka, mehke obrambe in pretirane individualnosti v napadalnih akcijah. Vseeno so Ljubljančani tokrat 2.000 navijačem z nekaj sekvencami vlili kanček upanja na ugodnejši razplet. V veliki meri po zaslugi zadnje okrepitve.

Klemen Prepelič je v svojem tretjem zelenem mandatu v igro vnesel pričakovano svežino in energijo. Čeprav je z novimi začasnimi soigralci preživel le dva treninga, je bil uspešen v svoji kreativnosti, poleg tega pa si je na podlagi izkušenj in kakovosti vzel tudi pravico do mentorske vloge. In na trenutke celo animatorja publike. Na koncu je v statistiko vknjižil 16 točk in kar 11 asistenc. A tudi to je bilo premalo za prvo evropsko zmago v sezoni 2023/24. Za nameček se je še podaljšal seznam zdravstvenih težav. Poškodbo je namreč staknil tudi Justin Cobbs.

Gostitelji z dobrim odprtjem tekme niso presenetili. A tudi ko so v 13. minuti vodili z rezultatom 30:20, so se pozorni opazovalci letošnje sezone upravičeno spraševali, ali lahko slovenski prvaki ohranijo zastavljeni ritem. Odgovor je sledil kaj kmalu. Že na osrednji odmor se je Prometej, ki je postregel z napadalno pestrostjo in si na račun skokov ustvarjal dodatne priložnosti, odpravil s prednostjo (47:45). V še višjo prestavo so Ukrajinci prestavili v tretji četrtini. In ko je Marc Roland v 29. minuti bliskovit protinapad zaključil s polaganjem, so vodili že z dvanajstimi točkami naskoka (72:60).

V prvem delu zadnje četrtine je Olimpija na Prepeličevih krilih postregla z všečno igro. Več je bilo gibanja in pomoči v obrambi. Steklo je tudi v napadu. Po atraktivni Prepeličevi podaji do Karla Matkovića se je zaostanek zmanjšal na vsega dve točki (70:72). Še več, v naslednjem napadu je imel Jaka Blažič priložnost za izenačenje, a je zgrešil polaganje. Prometej je kot odgovor znova vklopil sistem napadov s kroženjem žoge in iskanjem najboljše rešitve ter v pičlih dveh minutah po delnem rezultatu 8:0 znova prišel do dvomestne prednosti (80:70). Priigranega kapitala gostje niso izpustili iz rok. Olimpijo so tako prizadejali deveti poraz na dvanajsti tekmi sezone (če štejemo tudi superpokalne tekme).

”Izpostavil bi tri številke. 22 gostujočih skokov v napadu. 16 izgubljenih žog. Met za 3 točke – 6:24. Ob tem je težko igrati. Poleg tega smo ostali še brez organizatorja igre. Prisiljeni smo bili staviti na Prepeliča kot organizatorja. Iskali smo kemijo, a to med tekmo ni lahko. Borili smo se. Poskušali smo izkoriščati naše prednosti,” je vtise po porazu zbiral začasni trener Andrea Turchetto. ”Pomembna zmaga, predvsem po vseh težavah, v katerih se nahajamo. A to še ni igra, ki jo želim videti. Moramo napredovati,” pa je dejal gostujoči trener Ronen Ginzburg.

S tekmo proti ukrajinski zasedbi, katere igralci so se ob predstavitvi ogrnili v rumeno-modre zastave države, v kateri že leto in pol divja vojna, je Cedevita Olimpija vstopila tudi v niz domačih tekem. Že v soboto bo v Stožicah v okviru petega kroga lige ABA gostoval SC Derby s slovenskim trenerjem Andrejem Žakljem. Prihodnji torek bodo zmaji gostili Volkove iz Vilne, serijo pa 4. 11. sklenili v tivolskem obračunu z Borcem iz Čačka.

Cedevita Olimpija – Prometej 83:90

Dvorana Stožice, gledalcev 1.700, sodniki: Silva (Portugalska), Rossi (Italija), Kowalski (Poljska).
Cedevita Olimpija: Stewart 17 (2:2), Sow 6 (2:2), Blažič 15 (4:4), Matković 18 (2:4), Prepelič 16 (5:7), Jones 6, Ščuka 2, Šaškov 3.
Prometej: Agada 6, Keene 12 (4:6), March 20 (2:6), Tkačenko 10 (2:2), Kelly 9 (2:4), Bobrov 2, Lipovij 8, Balvin 11 (3:6), Odiase 9 (1:1), Sidorov 3.
Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:19, Prometej 14:23.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:24 (Blažič 3, Šaškov, Prepelič, Stewart), Prometej 12:35 (March 4, Tkačenko 2, Lipovij 2, Keene 2, Sidorov, Keely).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 23, Prometej 21.