Razplet bi bil težko boljši, toda …

Hokej 22. Feb 20248:28 0 komentarjev
Olimpija Fehervar

Za hokejisti Olimpije je zadnja domača tekma v rednem delu sezone lige ICE. Zmaji so po odlični prvi tretjini prelahko zapravili zmago proti Fehervarju, ki sicer situacije na lestvici ne bi spremenila. Zelene od nedelje naprej čaka ključni del leta, ko se bodo v dodatnih bojih merili za končnico. A ni še jasno, s kom.

Poletna igra in vodstvo s 3:1 po uvodnih 20 minutah. Tako so hokejisti Olimpije odprli predzadnji krog lige ICE proti Fehervarju. A v sredo zvečer so nato na tivolskem ledu v naslednjih dveh tretjinah odigrali preveč brezkrvno, Madžari pa so izkoriščali ponujene napake in na prelahek način prišli do zmage (6:3).

“Prvih 20 minut je bilo res dobrih, lahko bi bilo štiri, morda celo 5:0 za nas. V drugi tretjini smo popustili, plačali smo za nekaj šolskih napak. Tretja pa je bila bolj slaba. Imamo nekaj dni, da vse skupaj popravimo, kaj takšnega se nam ne sme ponoviti. Tokrat smo bili res neumni. V začetku smo bili res boljši, v nadaljevanju pa nismo ohranjali enostavne igre. Želeli smo si preveč. Vse to nas je stalo. Čeprav je bila tekma nepomembna, občutek ni dober. Ampak to nekako povzame celotno sezono. Veliko nihanj. Ko smo na vrhu, lahko premagamo kogarkoli. Imamo pa veliko padcev. Iz tega se moramo naučiti. Zmagovalec ne postaneš čez noč,” je situacijo po tekmi analiziral trener Upi Karhula.

“Učni proces je dolg in boleč. Imeli smo nekaj zelo dobrih predstav. Vse skupaj je del procesa. Vse zmagovalne ekipe v katerikoli ligi so se nekaj časa učile. Takšno potovanje je boleče. Veliko veselja v tej sezoni, ampak vseeno. Ko vidiš, kako dobro lahko ekipa igra, je posledično še bolj boleče, ko ji to ne uspeva,” je o velikih nihanjih med sezono še dodal Finec.

Olimpija Karhula

Proti obema s pozitivnim izkupičkom

Za Ljubljančane je bila sredina tekma z rezultatskega vidika povsem nepomembna, enako velja za petkovo v Linzu, ko se bo končal redni del sezone. Olimpija bo končala na devetem mestu in jo v nadaljevanju čaka boj za četrtfinale. Ker so si Bolzano, Linz in Beljak sinoči že zagotovili mesto med šesterico, je jasno, da zelene čaka ali boj z Innsbruckom ali boj s Pustertalom. Avstrijci imajo trenutno dve točki več od Italijanov, če v zadnjem krogu ohranijo to prednost, bodo imeli pravico izbire med Olimpijo in Vorarlbergom. Južni Tirolci bodo nato igrali s preostalim moštvom.

“Morda bo Innsbruck izbral Vorarlberg, saj jim je po razdalji potovanj veliko bližje. Tudi premagali so jih trikrat. Tako bi mi igrali s Pustertalom. Z Innsbruckom smo izgubili prvo tekmo, nato tri dobili … Enako s Pustertalom tri zmage. Ne vem, zame ni zares pomembno,” tekmecu Karhula ne posveča veliko pozornosti. Izbira sedme ekipe bo jasna takoj po petkovih tekmah.

1. oktober: Pustertal – Olimpija 2:4

Bolj ga skrbi miselni preklop, saj se bo kvalifikacijska serija za mesto v četrtfinalu, ko bodo igrali kratko serijo na dve zmagi, začela že v nedeljo.

“V petek ne bo lahko igrati s pravo miselnostjo, saj igramo praktično za nič. Še vedno si v Linzu želimo odigrati dobro tekmo kot uvod v nedeljo. Ne želimo si poškodb. 48 ur pozneje, po kratkem času in dolgem potovanju iz Linza pa že zelo pomembna tekma. Pa še ne vemo, kam gremo v nedeljo. To je velik izziv. Deveti smo, zato se ne smemo pritoževati. Imeli smo 47 tekem, da bi sezono končali višje. Res bo težko. Ne bo veliko časa in priprav. Najboljših šest ekip bo imelo teden dni premora in časa za treninge. Mi tega luksuza nimamo. A enaka situacija je za tekmeca. Po 48 tekmah in enem prostem dnevu se bomo spet pomerili. Veliko je v glavi. Vodstvo naše ekipe je dobro opravljalo delo čez sezono, upam, da bodo to storili znova,” se je proti naslednjemu tednu še ozrl trener zmajev.

Olimpija

Spored tekem Olimpije v naslednjih dneh

petek, 23. februar/zadnja tekma rednega dela: Linz – Olimpija
nedelja, 25. februar/prva tekma pre-playoffa: Innsbruck/Pustertal – Olimpija
torek, 27. februar/druga tekma pre-playoffa: Olimpija – Innsbruck/Pustertal
četrtek, 29. februar/morebitna tretja tekma pre-playoffa: Innsbruck/Pustertal – Olimpija
nedelja, 3. marec/morebitna prva tekma četrtfinala

Da je ime tekmeca nepomembno, se je strinjal tudi strelec sinočnjega prvega gola za Olimpijo Jan Ćosić. “Na to se skušamo čim manj ozirati. Kogarkoli dobimo, bomo šli na polno in na zmago. Ne igra velike vloge, s kom bomo igrali. Že celo sezono imamo nihanja. Ko igramo dobro, lahko premagamo vse. Pokazali pa smo, da lahko proti vsem izgubimo. Moramo se sestaviti, da bo igra od nedelje konstantna. Že proti Linzu moramo pokazati, da si zaslužimo položaj na lestvici. Odigrati moramo čim bolje, da lahko to igro potem prenesemo na naslednji teden,” je dodal 20-letni branilec.