Salzburg z “metlo” do naslova v ligi ICE

Hokej 11. Apr 202222:39 > 22:49 0 komentarjev

Hokejisti Salzburga so novi prvaki najmočnejšega regionalnega tekmovanja, lige ICEHL. V današnji četrti finalni tekmi so v gosteh s 3:1 premagali Fehervar in se tako z gladkih 4:0 v zmagah veselili naslova prvaka v tem tekmovanju. Slovenski predstavnik SŽ Olimpija je v svoji prvi sezoni nastope končala v četrtfinalu.

Salzburg je tako v končnici uprizoril pravo simultanko s tekmeci. Vse tri serije od vključno četrtfinala je namreč dobil s 4:0 v zmagah, najprej je padel Znojmo, potem pa v polfinalu še Vienna Capitals.

Avstrijci so prvo finalno tekmo dobili po podaljšku, na drugi pa so v Szekesfehervarju slavili s 5:3. Na tretji so hokejisti s Solnograškega doma slavili z 2:1 in imeli tako že danes priložnost, da finalno serijo končajo.

To so tudi naredili. Fehervar je sicer povedel, pri golu Balinta Magosija je bil podajalec tudi slovenski reprezentant Anže Kuralt, toda Salzburg je že v prvi tretjini izenačil, v 33. minuti pa nato povedel. Odločitev o zmagovalcu je padla v 59. minuti, ko je Fehervar že igral brez vratarja, kar je izkoristil James Brennan in zadel za končnih 3:1.

Letošnji naslov je za Salzburg v razširjeni avstrijski ligi, odkar od leta 2000 tekmovanje poteka v tej obliki, skupno sedmi, a prvi po letu 2016. Salzburg si je sicer že z uvrstitvijo v finale, ker ni imel avstrijskega tekmeca, že predčasno zagotovil naslov prvaka v tej državi, devetega v zgodovini kluba.

Za madžarsko zasedbo pa je bil že letošnji finale največji dosežek v tem mednarodnem tekmovanju doslej, saj do te sezone še nikoli ni prišla niti do polfinala. Na poti do zadnje stopničke so Madžari najprej gladko s 4:0 v zmagah izločili južnotirolski Pustertal, v polfinalu pa so imeli tudi malo dela z Beljačani, izid je bil 4:1 v zmagah. Beljaški VSV je pred tem v četrtfinalu s 4:3 v zmagah izločil edinega slovenskega predstavnika v tekmovanju, SŽ Olimpijo.