Vodilni brez milosti do Kopitarja

Liga NHL 6. Feb 201711:02 > 11:05
Getty Images

Anže Kopitar in soigralci so po petih zaporednih zmagah naleteli na petardo v prestolnici. Trenutno prva ekipa lige NHL iz Washingtona je Los Angeles Kings odpravila s 5:0.

Začetek konca se je za kraljev v Washingtonu začel že po dobrih treh minutah, ko je Petra Budaja prvi premagal Lars Eller. Še pred koncem prve tretjine so gostitelji podvojili vodstvo prek Marcusa Johanssona. Ko sta Budaja (od 15 strelov jih je ubranil le 11) premagala v drugi tretjini premagala še Brett Connolly in T.J. Oshie, ga je v vratih zamenjal Jeff Zatkoff, vendar je bilo takrat že prepozno. Zmago Washingtona je v 57. minuti zapečatil Justin Williams. Domači čuvaj mreže Philipp Grubauer je za tretji shootout v sezoni ubranil 38 obramb.

Kapetan kraljev Anže Kopitar je v dobri 20 minutah na ledeni ploskvi na vrata Washingtona sprožil dva strela.

V noči na ponedeljek so v ligi NHL skupno odigrali tri obračune. Edmonton je po kazenskih strelih z 1:0 odpravil Montreal – pod odločilni zadetek se je podpisal Leon Draisaitl. New York Rangersi so bili s 4:3 boljši od Calgaryja.