Boston poglobil krizo Kopitarjevih kraljev

Liga NHL 24. Feb 201710:14 > 10:18
Getty Images

Los Angeles Kings ostaja v krogu ekip, ki ostajajo v boju za končnico, vendar trenutna forma navijačem ne vliva veliko upanja. Boston je ekipi Anžeta Kopitarja v noči na petek zadal šesti poraz na zadnjih osmih tekmah.

Čeprav je končnica še vedno relativno daleč, trenutna forma Los Angeles Kings ni preveč spodbudna v luči boja za izločilne boje. Boston je v Los Angelesu slavil s 4:1, potem ko je Brad Marchand že v četrti minuti zadel za 1:0. Tik pred koncem prve tretjine je s svojim prvim zadetkom v ligi NHL izenačil Kevin Gravel, to pa je bilo tudi vse, kar so pokazali Anže Kopitar in soigralci. David Pastrnak je v 25. minuti zadel za 2:1, Dominic Moore in David Krejči pa sta v zaključku zadela v prazno mrežo in potrdila zmago Bostona.

Skupno je bilo odigranih šest obračunov. Z najboljšo individualno predstavo je postregel Patrick Kane, ki je ob zmagi Chicaga proti Arizoni s 6:3 trikrat zatresel mrežo nasprotnika.