Anže Kopitar in kralji popolnoma nadigrali Detroit

Hokej 9. Jan 20228:04 > 8:29 0 komentarjev

Sobota je ljubiteljem lige NHL postregla s kar enajstimi obračuni. Anže Kopitar in njegovi Los Angeles Kings so zanesljivo premagali Detroit Red Wings s 4:0. Končal se je tudi izjemen niz hokejistov Pittsburgha, ki so klonili prvič po desetih tekmah. Tokrat je bil boljši Dallas, ki je vknjižil četrto zaporedno zmago.

Hokejisti Pittsburgha so bili dolgo časa na poti do enajste zaporedne zmage, toda Dallas se je uspel vrniti. Tekmo so izenačili dobrih pet minut pred koncem srečanja. V vsega dveh minutah in 15 sekundah so izid spreobrnili iz 2:1 v 3:2. Odločilni zadetek za četrto zaporedno zmago Zvezd je dosegel Roope Hintz.

Kralji ponovno na mestih, ki vodijo v končnico

Hokejisti Los Angeles Kings so že v prvi tretjini pokazali, kdo bo narekoval tempo na srečanju. Nato so Kingsi v vsaki tretjini dosegli po še en zadetek in srečanje mirno pripeljali do konca. Zadetke so dosegli Phillip Danault, Drew Doughty, Adrian Kempe in Trevor Moore, ki je dosegel zadetek v prazno mrežo.

Anže Kopitar je na ledu preživel dobrih 21 minut in se ni vpisal v statistiko.

Los Angeles Kings (17:13:5) trenutno zasedajo 8. mesto v zahodni konferenci oziroma četrto mesto v pacifiško diviziji, ki jim trenutno prinaša drugo mesto v wild cardu in igranje v končnici. Naslednja tekma jih čaka v noči na torek, ko bodo gostili New York Rangers.

Vrhunci srečanja med Los Angeles Kings in Detroit Red Wings:

Liga NHL, tekme 8. in 9. januarja:

Dallas Stars – Pittsburgh Penguins 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Colorado Avalanche – Toronto Maple Leafs 5:4 (1:2, 1:1, 1:0, 1:0) (podaljšek)

Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Philadelphia Flyers – San Jose Sharks 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:1) (podaljšek)

Carolina Hurricanes – Florida Panthers 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:1) (podaljšek)

Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Arizona Coyotes – Nashville Predators 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Minnesota Wild – Washington Capitals 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 2:0) (kazenski streli)

Vegas Golden Knights – Chicago Blackhawks 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Anaheim Ducks – New York Rangers 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Los Angeles Kings – Detroit Red Wings 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Anže Kopitar v 21:07 igre za LA ni dosegel podaje ali zadetka (4 streli na gol nasprotnika).