Kopitar znova dvignil palico, pravljica se nadaljuje

Hokej 10. Nov 20216:44 > 9:50 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jim kot kapetan poveljuje slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL zmagali še šestič zapored. Na gostovanju pri Montreal Canadiens so po podaljšku zmagali s 3:2, junak večera pa je bil Adrian Kempe.

V rednem delu sta za goste iz Kalifornije zadela Brendan Lemieux in Alex Iafallo, vratar Cal Petersen pa je za Kralje, ki imajo ta čas najdaljši zmagoviti niz v ligi, zbral 33 obramb. Pri domači ekipi sta se med strelce vpisala Ben Chiarot in Jake Evans, vratar Jake Allen pa je zaustavil 31 strelov.

“Bila je zabavna tekma, ki smo jo tako eni kot drugi po mojem mnenju odigrali res dobro. Veseli, da se uspešno učimo zmagovati tako takrat, ko nam vse teče kot po maslu, kot tudi v primerih, ko nam ne gre po načrtih. Današnja zmaga je zelo dobra tudi za samozavest ekipe,” je za LA Kings Insider po zmagi povedal Petersen.

Vrhunci s tekme Kings vs. Montreal:

Kopitar ostaja pri 15 točkah

Slovenski as Anže Kopitar je na ledeni ploskvi preživel 24 minut, sprožil štiri strele proti vratom tekmeca, vendar tokrat ni dosegel zadetka ali podaje. Ostaja pri 15 točkah – 7 zadetkov in 8 podaj.

Naslednja tekma kralje čaka v četrtek po lokalnem času, ko bodo v Kanadi gostovali pri Ottawa Senators.

Vodilni ekipi na kolenih

Najboljši ekipi lige, prvouvrščeni na vzhodu in zahodu za ponoči izgubili. New Jersey Devils so kar s 7:3 razbili Florido, Rdeča krila iz Detroita pa so bila boljša od Edmontona (4:2).