Boleča lekcija za Anžeta Kopitarja in druščino

Hokej 14. Apr 20226:57 > 7:26 0 komentarjev

Vodilno moštvo lige NHL Colorado Avalanche je pokazalo svojo moč tudi v noči na četrtek. Plaz je s kar 9:3 razbil Los Angeles Kings. Anže Kopitar je trikrat udaril na vrata domačinov, a ostal brez točk.

Že po prvi tretjini je bilo vse odločeno. Domači hokejisti so jo dobili s 4:0. Nekaj upanja sta kraljem vnesla zadetka v drugi tretjini Adriana Kempeja in Alexa Iafalla za znižanje na 2:4, a Colorado je tudi v zadnjo tretjino vstopil s štirimi zadetki prednosti (6:2).

V zadnji tretjini je prednost še povišal in slavil s kar 9:3. Anže Kopitar je na ledu preživel 16 minut, trikrat je sprožil proti vratarju Colorada, njegove statistike pa ni popravil. Slovenski as je v tej sezoni dosegel 18 zadetkov in 44 podaj.