Capitals končali niz Colorada, najbližja tekmeca LA poražena

Hokej 19. Apr 20227:10 > 7:12 0 komentarjev
Vancouver je z zmago nad Dallasom še zapletel boj za končnico zahoda. Foto: Guliverimage

Vse bolj h koncu gre tudi redni del lige NHL. Ogorčen boj za nastop v končnico, v katerem so se na zahodu znašli tudi hokejisti Los Angelesa Anžeta Kopitarja, je novo poglavje dobil že danes. Tekmeca, ki sta na lestvici pred in za kralji, sta bila danes poražena. Teh težav pa na vrhu nima Colorado, čigar niz 9 zaporednih zmag je sicer sinoči končal Washington.

Najboljša ekipa zahodne konference je doživela prvi poraz po 28. marcu, ko je bila od Avalancha boljša Minnesota. Plaz je tokrat izgubil doma, kjer so bili Capitals boljši s 3:2. Washington je – tudi z golom Alexa Ovečkina – trikrat povedel, zmagoviti gol pa je v 51. minuti dosegel Marcus Johansson. Moštvo iz prestolnice ZDA je z drugo zaporedno zmago še nekoliko potrdilo svoj položaj med prvo osmerico vzhoda.

Novo zmago so vpisali najbližji zasledovalci hokejistov iz Kolorada, plamena iz Calgaryja. Že odlična prva tretjina (3:1) je bila dovolj, da so varovanci Darryla Sutterja iz Chicaga odnesli poln plen (5:2). Moštvo iz vetrovnega mesta je že dalj časa brez možnosti za končnico.

Pet moštev, tri mesta, pet točk

S slovenskega vidika najpomembnejši srečanji sta sinoči potekali v Las Vegasu in Vancouvru. Iz teh dveh mest namreč prihajata ekipi, s katerimi se Anže Kopitar s svojim Los Angelesom krčevito bori za nastop v končnici. Zlati vitezi iz meke igralništva so tokrat doma izgubili proti New Jerseyju (2:3) in ostajajo na devetem mestu zahoda s tremi točkami manj od kraljev.

Poražen pa je bil tudi Dallas, ki je na lestvici zahodne konference le točko pred LA-jem. Teksaške zvezde je tokrat na domačem ledu porazil Vancouver (6:2), s čimer so se v zanimiv boj za prvo osmerico vključili tudi Canucks. Na desetem mestu imajo 86 točk, štiri manj od osmega Los Angelesa. So pa hokejisti iz Kanade trenutno zelo vroči, dosegli so šesto zaporedno zmago, ob šestih golih pa se je med statistiko vpisalo pet različnih strelcev, edini je dva dosegel le Elias Pettersson.

Kralje naslednja tekma (od petih do konca rednega dela) čaka danes ponoči, ko bodo gostovali pri že odpisanem Anaheimu. Vrstni red zahoda pa trenutno izgleda takole: 6. Nashville 91 točk, 7. Dallas 91 točk, 8. Los Angeles 90 točk, 9. Vegas 87 točk, 10. Vancouver 86 točk.