Domači vratar spravljal v obup Kopitarjeve kralje

Hokej 20. Mar 20227:16 > 8:51 0 komentarjev

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings v ligi NHL doživel visok poraz proti Vegas Golden Knights. V meki igralništva so zlati vitezi slavili s 5:1, Kopitar pa se ni vpisal med strelce ali podajalce. Kljub temu kralji ostajajo na drugem mestu v pacifiški diviziji.

Kopitarja in soigralce je v obup spravljal predvsem domači vratar Logan Thompson, ki je obranil 38 od 39 strelov proti svojim vratom. Enega od teh je sprožil tudi Kopitar. Edini gol za kralje je sredi druge tretjine za znižanje na 1:2 dosegel Phillip Danault.

“Šlo je za majhne podrobnosti, mislim, da je bila to največja razlika. Ne popuščamo veliko, a možnosti, ki jih dajemo, so prevelike in so to izkoristili. Mislil sem, da smo odigrali dostojno tekmo, a za te napake moramo poskrbeti, da niso tako velike, kot so bile,” je napake kraljev razkril Danault.

Za moštvo iz Las Vegasa, na vrata Cala Petersena so sprožili 24 strelov, pa so bili natančni Jevgenij Dadonov (15.), Chandler Stephenson (21.), Mattias Janmark (37.) ter v zadnji tretjini še Alex Pietrangelo (58.) in Michael Amadio (59.).

“Večkrat igram, bolj mi je udobno,” je dejal vratar Las Vegasa Thompson. “Fantje spredaj so odlično delali. To mi je vsekakor olajšalo delo.” Thompson je v ligi NHL dosegel rekordnih 38 obramb, od tega 19 v tretji tretjini. Thompsonov prejšnji rekord v ligi NHL je bil 35 obramb pri zmagi s 4:1 pri San Jose Sharks 20. februarja.

Naslednja tekma moštvo Los Angelesa čaka v noči s torka na sredo proti Nashville Predators.

Los Angeles v pacifiški diviziji ostaja na drugem mestu. Po 64 tekmah ima 76 točk. Tesno pa sledijo Edmonton Oilers, ki so s 6:3 ugnali New Jersey Devils. Naftarji imajo dve točki manj, a tudi dve tekmi v dobrem. Zlati vitezi so četrti in imajo zdaj štiri točke manj od moštva iz mesta angelov. Na vrhu divizije so Calgary Flames s 84 točkami.