Dva gola Kopitarja tokrat dovolj le za točko kraljev

Hokej 12. Dec 20226:25 0 komentarjev

Po včerajšnji zmagi proti Montrealu (4:2) je Los Angeles Kings že večer pozneje čakal nov izziv v ligi NHL. Podali so se na gostovanje k zadnji ekipi vzhoda Columbus Blue Jackets in kljub dvema zadetkoma kapetana Anžeta Kopitarja izgubili po podaljšku (5:6).

Kralji, ki so z osvojeno točko ostali na petem mestu lestvice zahoda, še naprej ne uspe povezati dveh zmag zapored. Na gostujoči turneji – po štirih tekmah s polovičnim izkupičkom jih čakata še tekmi proti Buffalu in Bostonu – so se tokrat mudili v Columbusu.

Domači Blue Jackets so odlično vstopili v tekmo in prvo tretjino z goloma Kirilla Marčenka in Boona Jennerja dobili z 2:0. Ob vstopu v drugo so se prebudili tudi kralji. V 25. minuti je gol priključka najprej dosegel slovenski zvezdnik Anže Kopitar, manj kot štiri minute pozneje pa je izenačil Blake Lizotte.

Columbus je imel pripravljen odgovor, le 98 sekund pozneje je prek Patrika Laina spet povedel (3:2). Goliade drugih 20 minut pa s tem še ni bilo konec, Kings so prek Jareta Andersona-Dolana znova izenačili, zadnja beseda je pripadla domačim.

Jack Roslovic je najprej zadel za 4:3 ob igri z igralcem manj v začetku 39. minute, le 29 sekund pred sireno pa je izkoristil še izključitev Kevina Fiale pri kraljih in zadel za 5:3. Gostje so se tako tudi v tretji del tekme podali z minus dve na semaforju, znova pa je upanje na zmago ohranjal Kopitar.

Kapetan moštva iz mesta angelov je v 45. minuti z drugim golom večera po samostojni akciji znižal (4:5), le 39 sekund pozneje pa izid na 5:5 postavil Adrian Kempe. To je bil kljub pritisku kraljev (16:7 v strelih v zadnji tretjini) tudi izid po 60 minutah, tako da so gledalci v Nationwide Areni gledali podaljške.

V njih so za odločilno potezo le 40 sekund potrebovali modri jopiči, odločilni gol je dosegel Johnny Gaudreau. Kralje naslednja tekma čaka v noči na sredo z gostovanjem pri Buffalu, ko bo Anže Kopitar lovil svojo 28. točko. Po 31 tekmah sezone je trenutno pri 10 golih in 17 asistencah.

Od ostalih štirih tekem velja omeniti zmago Washingtona (četrto zapored) nad Winnipegom (prvi poraz po štirih tekmah) ter slavje Bostona na derbiju vodilnih ekip obeh konferenc. Bruins so v Las Vegasu zmagali s 3:1 in se zlatim vitezom maščevali za poraz prejšnji teden.