Edmonton zadnji polfinalist lige NHL (VIDEO)

Hokej 21. Maj 20247:06 0 komentarjev

Znan je še zadnji konferenčni finalist v severnoameriški hokejski ligi NHL. To je zasedba Edmonton Oilers, ki je v odločilni sedmi tekmi konferenčnega polfinala zahoda premagala Vancouver Canucks s 3:2 in napredovala v finale zahodne konference.

Edmonton, ki želi Stanleyjev pokal vrniti v Kanado prvič po letu 1993, se bo za mesto v velikem finalu končnice lige NHL pomeril z ekipo iz Teksasa Dallas Stars. Zvezde so s 4:2 v zmagah izločile Colorado. Edmonton je v prvem krogu končnice izločil Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja s 4:1 v zmagah.

Na vzhodu sta bila že prej znana oba konferenčna finalista. New York Rangers, ki so s 4:2 izločili Carolino, se bodo za veliki finale lige NHL, udarili s Florido, ki je s 4:2 v zmagah odpravila Boston.

Na odločilni sedmi tekmi konferenčnega polfinala v Rogers Areni v Vancouvru je Ryan Nugent-Hopkins dosegel gol in podajo, Edmonton pa je po prvi tretjini brez golov v drugi tretjini dosegel tri gole za veliko zmago.

Zadela sta tudi Zach Hyman in Cody Ceci, Evan Bouchard pa je prispeval dve podaji za Oilers. Stuart Skinner je končal s 15 obrambami.

Junak tekme: Ostalo je še veliko dela

“Prvi dve tretjini smo opravili odlično delo, vendar smo se trdo borili vso noč,” je dejal Nugent-Hopkins v intervjuju po zmagi za mrežo ESPN. “Ostalo je še veliko dela, a ponosni smo na to, kar smo naredili nocoj.”

Za Vancouver sta v tretji tretjini zadela Conor Garland in Filip Hronek, Arturs Šilovs pa je zbral 26 obramb. A Canucks niso izsilili podaljška.

“Sem so prišli lačni zmage,” je dejal napadalec Vancouvra J.T. je rekel Miller. “Mislil sem, da so nas nadigrali v prvi tretjini. Kapo dol Oilersom.”