Florida je nazaj: Carter Verhaeghe z raketo šokiral Vegas (VIDEO)

Hokej 9. Jun 20236:53 0 komentarjev

Finalna serija lige NHL je zdaj povsem odprta. Po dveh gladkih zmagah Vegasa na prvih dveh domačih tekmah, se je Florida vrnila z zmago v podaljšku in izid v zmagah v boju za Stanleyjev pokal znižala na 1:2.

Panterji so tekmo za biti ali ne biti, saj bi bili v primeru vodstva Vegas s 3:0 v izgubljenem položaju, začeli odločno in že v peti minuti povedli prek Brandona Montourja.

Goste je že v prvi tretjini priključil Mark Stone in zadel za 1:1.

V drugi tretjini je Zlate viteze v vodstvo popeljal kralj igranja v končnici Jonathan Audy-Marchessault, ki ima zdaj že 13 zadetkov in 10 asistenc, in Vegas v zadnjo tretjino popeljal s prednostjo zadetka.

Zadetek za podaljšek:

Dolgo je kazalo, da se Panterji ne morejo vrniti, ko je v 58. minuti ob igri brez vratarja nezbranost gotujoče obrambe izkoristil Matthew Tkachuk ter obračun popeljal v podaljšek.

Tam pa se Florida počuti kot riba v vodi in to je pokazal tudi proti Vegasu. V peti minuti je s pravo raketo za prvo zmago v finalni seriji poskrbel Carter Verhaeghe. Sprožil je skorajda z modre linije in premagal nekoliko pokritega Adina Hilla v vratih Vegasa (20 obramb).

Dali bomo vse od sebe, da osvojijo naslov prvaka

Florida je v letošnji končnici dobila vseh sedem tekem, na katerih je odločil podaljšek. Današnji domačini, ki so leta 1996 v doslej edinem finalu ostali brez ene same zmage proti Colorado Avalanche (0:4), so dobili po dve podaljšani tekmi proti Bostonu v prvem, Torontu v drugem krogu končnice ter Carolini v konferenčnem finalu.

“Konec koncev smo mačke. Če imamo kakšno življenje več, je to izjemno in le dokaz, kako odlično moštvo imamo in kako ni v njem nikogar, ki bi se kdajkoli predal,” je po koncu dvoboja dejal strelec odločilnega gola Verhaeghe.

“Ne vemo, kako se bomo dokopali do Stanleyjevega pokala, toda dali bomo vse od sebe, da ga osvojimo. Nikogar ne zanima, kako nam bo to uspelo, zdaj v seriji zaostajamo le za zmago, vse je odprto,” pa je dodal Tkachuk ob deseti zaporedni zmagi Floride v končnicah. S tem so izenačili absolutni rekord Montreal Canadiens.

“Ponavadi je to strel, ki ga radi dovolimo, ga ubranimo in gremo naprej. To ni bil zadetek, ki bi ga prejeli ob slabo postavljeni obrambi, z igralcem manj po sredini ledu. Imajo dobre igralce in bodo kdaj prispevali odločilne poteze,” pa je po koncu tekmi dejal trener moštva iz Las Vegasa Bruce Cassidy.

Četrta tekma bo na sporedu v noči na nedeljo. Začela se bo ob 2. uri zjutraj po slovenskem času, prenos tekme bo Sportklubu.