Gostje tekmovali, kdo bo zmagal višje

Liga NHL 14. Jan 20237:43 0 komentarjev
Finski vratar Kaapo Kahkonen je iz 41 strelov prejel sedem zadetkov. Foto: Guliverimage

V noči na soboto so bile v ligi NHL odigrane le tri tekme. Na vseh so se visokih zmag veselili gostje, še 'najtežje' so do točk prišli hokejisti Winnipega proti Pittsburghu (4:1). S kar 7:1 pa so bili naftarji iz Edmontona boljši od morskih psov v San Joseju.

Največ zaslug za gladko zmago v San Joseju ima trojica Connor McDavid, Leon Draisaitl in Ryan Nugent-Hopkins, ki je skupaj dosegla kar devet točk. Prvi je zabil dva gola in prispeval še asistenco, druga dva pa sta dosegla po en gol in dve podaji. Tekma je bila sicer odločena že po dveh tretjinah, po katerih so gostje vodili z 2:0, v zadnji pa so po vodstvu s 7:0 domačim vendarle pustili vsaj častni zadetek, pod katerega se je podpisal Oskar Lindblom. Edmonton s to zmago ostaja na osmem mestu zahoda, San Jose pa je s četrtim porazom na zadnjih petih tekmah še naprej 13.

Brez presenečenja je minila tudi tekma v Anaheimu. Predzadnja ekipa zahoda se je že po prvi tretjini znašla v zaostanku z 0:3 proti New Jerseyju, ki je v nadaljevanju to prednost brez težav branil in še celo povečal. Končalo se je s 6:2 za goste, pri katerih je tri točke (gol in dve podaji) vpisal branilec Dougie Hamilton, še šest igralcev pa je v svojo statistiko vpisalo dve točki.

Pred kralje Anžeta Kopitarja, ki jih danes ponoči čaka tekma prav proti New Jersey Devils, pa je z zmago v Pittsburghu skočil Winnipeg. Jets so odločen korak proti zmagi (4:1) naredili v drugi tretjini, ki so jo dobili z 2:0 in pobegnili na 3:1. Ob tem je tri asistence vpisal Cole Perfetti, dva gola pa je dosegel Mark Scheifele.