Hokejist Pittsburgha doživel blažjo možgansko kap

Hokej 1. Dec 20227:37 0 komentarjev
Kris Letang. Foto: guliverimage

V ligi NHL so bile ponoči odigrane štiri tekme. Najbolj zanimivo je bilo v Detroitu, kjer je Buffalo slavil po izvajanju kazenskih strelov. Odmeva pa novica o možganski kapi hokejista Pittsburgha Krisa Letanga.

Buffalo je proti Detroitu v drugi četrtini povedel že s 4:1, takšno prednost pa držal vse do 47. minute tekme. Nato pa so hokejisti Detroita v zadnji četrtini v mrežo nasprotnika pospravili tri pake in izsilili podaljšek. V njem zadetkov nismo videli, odločali pa so kazenski streli. Edinega je v mrežo pospravil Jack Quinn, ki je Buffalu prinesel zmago.

Na delu so tokrat bile predvsem slabše ekipe lige. Ottawa, ki je do zdaj zbrala le 17 točk in je druga najslabša ekipa vzhoda, je morala s 3:1 priznati premoč New York Rangersom. Toronto je v zadnji četrtini strl odpor San Joseja (ki je do zdaj zbral le 20 točk) in slavil s 3:1. Na zadnji tekmi dneva je Edmonton s 5:4 premagal skromni Chicago.

Anže Kopitar tokrat ni igral, kralje naslednja tekma čaka v noči na soboto, ko bodo v Los Angelesu gostovali hokejisti Arizone.

Slabe novice pa prihajajo s tabora Pittsburgha. Kris Letang je namreč v ponedeljek doživel možgansko kap in bo odsoten za nedoločen čas. Veseli pa dejstvo, da 35-letnik naj ne bi kazal trajnih posledic kapi. Za hokejista je to že druga možganska kap, prvo je doživel leta 2014.

“Imam srečo, da dobro poznam svoje telo, tako sem vedel, da nekaj ni v redu,” je v izjavi povedal Letang. “Pomembno zame je, da soigralci, družina in navijači vedo, da je z mano vse dobro. Sem optimističen, da bom kmalu nazaj na ledu.”

Trener pingvinov Mike Sullivan je ob tem dodal: “Vsi smo zaskrbljeni za Krisa, saj nam ni vseeno zanj. Kap je grozna beseda.” Letang, šestkratni udeleženec tekme vseh zvezd lige NHL, je v letošnji sezoni zbral 1 gol in 11 asistenc na 21 tekmah, ob tem pa je v povprečju na ledu preživel slabih 24 minut, kar je največ med hokejisti Pittsburgha.