Junaku Royu se je uresničila velika želja

Hokej 21. Jun 20218:19 > 8:38 0 komentarjev
(Foto: Guliver Images)

Ekipa Vegas Golden Knights je v polfinalu končnice lige NHL v gosteh v podaljšku premagala Montreal Canadiens z 2:1 in izid v zmagah izenačila na 2:2.

Tekmo v Montrealuje je odločil Nicolas Roy v 78. sekundi podaljška z zmagovitim zadetkom za 2:1. “To je bilo neverjetno,” je po tekmi, ki si jo je lahko v živo ogledalo 3500 gledalcev, dejal Roy. “Vedno sem si želel zadeti v Bell Centru. Da mi je to uspelo v podaljšku polfinala je še toliko lepše.”

Po prvi tretjini je bil izid poravnan pri 0:0, nato pa je Paul Byron 65 sekund pred koncem druge tretjine domačim hokejistom zagotovil vodstvo. A to je bilo kratkotrajno, saj je že v 11. minuti zadnje tretjine Brayden McNabb zadel za izenačenje.

V vratih Las Vegasa se je izkazal rezervni vratar Robin Lehner s 27 obrambami, vratar Montreala Carey Price jih je zbral 19. Montreal je bil sicer brez glavnega trenerja na klopi. Dominique Ducharme je izpustil še drugo tekmo, potem ko je bil pozitiven na koronavirus.