Kanadski zvezdnik nadaljuje sijajno serijo, toda …

Hokej 24. Feb 20247:56 0 komentarjev
Minnesota Wild Edmonton Oilers

Kyle Connor je z golom 25 sekund po začetku podaljška popeljal ekipo Winnipeg Jets do zmage s 3:2 v Chicagu nad Blackhawks. V severnoameriški hokejski ligi sta bili še dve tekmi večera, na obeh so bili boljši gostje. Ekipa Minnesota Wild je s 4:2 v Edmontonu ugnala Oilers, Buffalo Sabres pa v Columbusu z 2:1 Blue Jackets.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar in njegovi kralji iz Los Angelesa bodo naslednjo tekmo odigrali v noči na nedeljo po slovenskem času, ko bodo gostili ekipo iz sosednjega Anaheima.

Kyle Connor je za odločilni gol v Chicagu sprožil z desnega kroga za sodniške mete, plošček pa se je odbil od drsalke igralca domačih Nicka Foligna in presenetil češkega vratarja Petra Mrazka (28 obramb). Domači so bili blizu poraza že po rednem delu, a je Tyler Johnson izenačil na 2:2 po odbitem ploščku 43 sekund pred koncem, ko je Mrazka zamenjal dodatni napadalec.

Nikolaj Ehlers je dosegel preostala gola gostov, Josh Morrissey je bil podajalec pri vseh treh, vratar Connor Hellebuyck za je zaustavil 33 strelov Chicaga. Jets so zmagali petič na zadnjih šestih tekmah. Chicago, ki je izgubil 11 od 12 zadnjih dvobojev, je v vodstvo v drugem delu uvodne tretjine v povedel Colin Blackwell.

Švedski vratar Filip Gustavsson je bil z 41 obrambami, od tega jih je v zadnji tretjini nanizal 23, ključni mož tekme za zmago Minnesote. Dva gola je zadel Matt Boldy. Na drugi strani je pri obeh zadetkih domačih sodeloval kot asistent Connor McDavid.

Ta je na domačem ledu tako najmanj točko dosegel na 21 zaporedni tekmi. S 66 asistencami je prvi v ligi v sezoni v tej statistični kategoriji. Leon Draisaitl je prav tako sodeloval pri obeh uspešnih napadih Edmontona z golom in podajo. Domači so sicer v napadu nadigrali tekmece, Calvin Pickard je med vratnicama zaustavil 15 strelov gostov.

Connor Clifton je za zmago Buffala prekinil skoraj enoletni post in 71 tekem v nizu, na katerih ni dosegel gola. Za vodstvo in končni izid 2:1 je bil uspešen v začetku četrte minute zadnje tretjine. Dmitri Voronkov je v 13. minuti modre jopiče popeljal v vodstvo, izenačil je Zemgus Girgensons dobre štiri minute pozneje.