Kopitar polnil statistiko, a ponovno ostal praznih rok

Hokej 23. Nov 20227:27 0 komentarjev

Los Angeles Kings so v krizi. V noči na sredo so v domači dvorani s 3:5 klonili proti New York Rangers in še tretjič zapored ledeno ploskev zapustili sklonjenih glav. Anže Kopitar se je pri Kraljih izkazal z dvema podajama.

Kraljem je po prvi tretjini kazalo odlično. Že po pol minute igre je po podaji Kopitarja zadel Kevin Fiala. Prednost Los Angelesa je še povišal Gabriel Vilardi, v drugi tretjini pa so gostje prišli do preobrata in povedli s 3:2.

Odločila je zadnja tretjina. Upanje je domačin v 47. minuti ponovno po podaji Kopitarja vrnil Sean Walker, ki je izenačil na 3:3, a je manj kot minuto kasneje rangerje ponovno v vodstvo popeljal Chris Kreider. Taisti igralec je 50 sekund do konca postavil končni izid, ko je zadel prazno mrežo.

Ruski vratar blestel

Igor Šesterkin, ruski vratar New Yorka, je bil tokrat neusmiljen. Obranil je 35 strelov, štiri neuspešne poskuse je imel tudi Kopitar. Domači vratar Cal Petersen je imel na svojem računu 20 obramb.

Kralji s 24 točkami ostajajo druga najboljša ekipa v pacifiški skupini zahodne konference, s sedmimi točkami zaostanka za vodilnim Las Vegasom.

Buffalo z visoko zmago prekinil črno serijo

Na drugi odigrani tekmi je moštvo Buffalo Sabres v Bell Centru z zmago s 7:2 proti Montreal Canadiens prekinilo niz osmih porazov.

Jeff Skinner je dosegel dva zadetka in tri podaje, Tage Thompson pa gol in tri podaje za sablje, ki so v uvodnih dveh minutah in 13 sekundah zadeli trikrat. Craig Anderson je zbral 29 obramb.

Buffalo v rednem delu ni zmagal od 2. novembra.