Kopitar režiser velikega povratka kraljev

Drugi športi 7. Mar 20218:00 0 komentarjev
Anže Kopitar
Harry How/Getty Images

Los Angeles Kings so prekinili niz đtirih zaporednih porazov, potem ko so po podaljšku s 4:3 premagali St. Louis Blues. Anže Kopitar je blestel z dvema zadetkoma in podajo.

V petek je podaljšek med LA Kingsom in St. Louisom v korist slednjih po 90 sekundah odločil mike Hoffman, sinoči pa je bil ob Anžetu Kopitarju veliki junak Adrian Kempe, ki je po 105 sekundah dodatne igre zadel za zmago kraljev.

Obračun se za Kingse ni začel najbolj spodbudno, saj je St. Louis že po 12 minutah igre vodil s 3:0. Zadeli so David Perron (že v 25 sekundi), Nathan Walker in Ryan O’Reilly.

Kralji so epski povratek začeli v 14. minuti, ko je prvič zadel Kopitar. Najboljši slovenski hokejist vseh časov je v drugi tretjini zadel še enkrat in podal za izenačenje na 3:3. V zadnji tretjini sta mreži mirovali, zato je bil na vrsti podaljšek. V drugi minuti dodatne igre je niz štirih zaporednih porazov kraljev prekinil Kempe.