Mladi slovenski jadralci do dveh odličij na svetovnem prvenstvu

Drugi športi 15. Dec 202318:34 0 komentarjev
Luka Zabukovec

Mladi slovenski jadralci se s svetovnega prvenstva v Braziliji domov vračajo z dvema naslovoma podprvaka. Luka Zabukovec je bil srebrn v razredu ilca 6, Lina Eržen pa je uspeh ponovila v razredu iQFoil. Njen brat Val Eržen je le za las zgrešil stopničke na četrtem mestu, so sporočili iz Jadralne zveze Slovenije.

V brazilskem Buziosu so ta teden potekala mladinska svetovna prvenstva za razrede iQFoil, ilca 6, 420, nacra 15, 29er in formula kite, na katerih je v konkurenci preko 400 mladih jadralcev iz 61 držav nastopilo tudi 12 slovenskih.

Poleg obeh dobitnikov kolajn ter četrtouvrščenega so mladi slovenski jadralci zabeležili še nekaj vidnejših uvrstitev. Alenka Valenčič, ki je prav tako jadrala v razredu ilca, je SP končala na 12. mestu, v razredu 420 sta bili Ana Planinšič in Lara Božič 14., Teo Gerželj in Rok Kovačič pa sta bila na koncu 19.

V razredu 29er sta Alja Petrič in Tarin Pečar za las zgrešili deseterico in končali na 11. mestu, Svit Dujmovič Šterpin in Maj Petrič pa na skupnem 24. mestu.