Kopitar s Kralji do prve zmage v sezoni

Hokej 18. Okt 20237:27 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so na tretji tekmi nove sezone severnoameriške lige NHL prišli do prve zmage. Potem ko so v domači dvorani Crypto.com Arena doživeli dva poraza, so na gostovanju v kanadskem Winnipegu s 5:1 gladko odpravili Jets. Kopitar je k zmagi prispeval podajo.

Junak večera je bil vratar kraljev Cam Talbot, ki je k prvi zmagi v sezoni pripomogel s 26 obrambami. Trevor Moore je zbral dva gola in podajo, Phillip Danault gol in dve podaji, Arthur Kaliyev pa je k zmagi prispeval gol in podajo.

Ob vrnitvi v Manitobo se je med strelce vpisal tudi Pierre-Luc Dubois, ki se je junija iz tega kanadskega kluba pridružil kraljem v zameno za napadalce Gabriela Vilardija, Alexa Iafalla in Rasmusa Kuparija.

Do točke je prišel tudi slovenski as Kopitar, ki je bil podajalec pri prvem zadetku kraljev na tekmi, ki ga je v drugi tretjini dosegel prav Dubois.

Da je Talbot ostal brez “shutouta”, je 1:16 minute pred koncem tekme poskrbel Mark Scheifele, ki je za gostitelje dosegel častni zadetek. Domači vratar Connor Hellebuyck je zaustavil 24 strelov.

Kralje naslednja tekma čaka že v četrtek, ko bodo gostovali pri Minnesoti Wild.