Kopitarjevi Kralji premagali eno najboljših ekip lige

Hokej 17. Feb 202421:58 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angelesa so v tekmi severnoameriške lige NHL v Bostonu po podaljšku premagali Boston s 5:4. K uspehu kalifornijske ekipe je odločilen delež prispeval tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je dosegel gol za izenačenje v rednem delu, s katerim so kralji izsilili podaljšek.

Kralji so tako dosegli drugo zaporedno zmago po uspehu proti New Jerseyju z 2:1 pred dvema dnevoma, potem ko so na prvi tekmi tedna kar z 0:7 klonili proti Buffalu.

Danes je Boston, vodilna ekipa atlantske skupine, bolje odigral večji del tekme in trikrat vodil, a so se gostje vselej vrnili. Po zaostanku z 1:3, dva gola za domače je dosegel James Van Riemsdyk, je Los Angeles z goloma Vladislava Gavrikova in Alexa Laferriera na začetku zadnje tretjine že izenačil, potem pa je za novo vodstvo Bostona poskrbel Trent Frederic.

Kralji so imeli nato v končnici rednega dela igralca več, kar je izkoristil Kopitar in s 17. zadetkom v sezoni svoji ekipi zagotovil podaljšek. V tem pa so bili gostje boljši in slavili z golom Brandta Clarka pol minute pred koncem.

Hokejisti iz Kalifornije so v pacifiški skupini četrti z 62 točkami.

Naslednjo tekmo bodo Kopitar in soigralci igrali 19. februarja proti Pittsburghu.