Kosmatinci na obračunu vodilnih deklasirali Vancouver (VIDEO)

Hokej 9. Feb 20247:58 0 komentarjev

V obračunu vodilnih ekip vzhodne in zahodne konference v severnoameriški ligi NHL so hokejisti Boston Bruins s 4:0 premagali Vancouver Canucks in se z današnjimi tekmeci točkovno izenačili na vrhu razpredelnice. Tako Boston kot Vancouver imata namreč po 73 točk oziroma pet točk naskoka pred zasledovalci v svojih konferencah.

Ob zmagi kosmatincev so bili strelsko uspešni Brad Marchand, Danton Heinen, Morgan Geekie in Pavel Zacha. Po dve podaji sta vpisala Charlie Coyle in David Pastrnak, podajo ob golu je dosegel še Zacha. Linus Ullmark je v vratih Bostona prvič v sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno, ustavil je vseh 17 strelov.

“Navdušen sem nad obrambno predstavo. Že po zadnjem porazu proti Calgaryju smo si rekli, da takšnih predstav ne bomo več trpeli in fantje so to upoštevali,” je po tekmi dejal 30-letni Ullmark.

“Ko vodiš, ne želiš tekmecem ponuditi priložnosti za povratek. Preprečevali smo njihove protinapade s številčno prednostjo, obenem si nismo privoščili dvominutnih kazni, v napadu pa smo nadzorovali ploščico,” pa je celotno ekipo po dvoboju pohvalil trener kosmatincev Jim Montgomery.

Boston je tako prekinil niz 12 zaporednih tekem Vancouvra, na katerih so osvojili vsaj točko. V tem času so zmagali desetkrat.

Vrhunci tekme med Bostonom in Vancouvrom:

Na preostalih tekmah so Carolina Hurricanes s 5:2 premagali Colorado Avalanche. Martin Nečas je dosegel “hat-trick” v prvi tretjini za vodstvo s 3:0. Pri gostih je manjkal prispevek Nathana MacKinnona, drugega strelca lige s 85 točkami. Tokrat je ostal brez njih, Colorado pa je ostal tretji na zahodu z 68 točkami.

Na drugo mesto vzhodne konference pa je napredovala zasedba Florida Panthers. Ta je s 4:2 ugnala Washington Capitals. Ti so povedli z 833. golom Aleksandra Ovečkina v ligi NHL, ter nato še drugič po zadetku Anthonyja Manthe, a so bili panterji v svoji dvorani pretrd oreh. Odločilni gol je v 15. minuti zadnje tretjine dosegel Ryan Lomberg.

Prvaki Vegas Golden Knights so ena od treh ekip z 68 točkami na zahodu. Zmaga proti Arizona Coyotes v gosteh s 3:2 je bila sedma na zadnjih devetih tekmah. Odločilna je bila prva tretjina, v kateri so zlati vitezi dosegli vse svoje gole in povedli s 3:1.

Slabše gre trenutno Winnipeg Jets. Ti so izgubili še petič zapovrstjo, boljša je bila Philadelphia. Flyers so slavili s 4:1 in se na vzhodu povzpeli na šesto mesto. Winnipeg je na zahodu še naprej peti.

Calgary Flames so s 5:3 premagali New Jersey Nets, New York Islanders pa visoko s 6:2 Tampa Bay Lightning. Po gol in podajo sta dosegla Bo Horvat in Mathew Barzal. Vodilni strelec lige Nikita Kučerov (87 točk) je dosegel 33. gol v sezoni za Tampo.

Slovenski as Anže Kopitar bo naslednjič na ledu v noči s sobote na nedeljo, ko bo z Los Angeles Kings gostil najbolj vroče moštvo lige Edmonton Oilers. Ti so pred porazom v sredo proti Vegasu dobili kar 16 zaporednih tekem in za las ostali brez rekorda 17 zmag Pittsburgh Penguins iz sezone 1992/93.