Kraljevo veselje kratkega daha, tokrat boljše Dončićevo mesto

Hokej 17. Jan 20246:47 0 komentarjev
Anže Kopitar

Potem ko so hokejisti Los Angelesa proti Carolini prekinili niz osmih zaporednih porazov (5:2), so bili tokrat znova neuspešni. Na gostovanju v Dallasu so bile domače zvezde boljše s 5:1.

Za moštvom kapetana Anžeta Kopitarja je nov neuspešen večer. Kralji so izgubili še devetič na zadnjih desetih tekmah, tokrat je bil v Teksasu boljši Dallas (5:1). Roope Hintz, Wyatt Johnston in Evgenij Dadanov so vsi vpisali po gol in asistenco, Jake Oettinger pa je zbral 31 obramb za Stars, ki so prišli do četrte zmage v zadnjih petih tekmah.

“Trenutno nam nič ne gre, ampak iz tega se bomo izkopali še močnejši. Moramo se le boriti in še naprej trdo delati,” je trenutno stanje opisal napadalec Los Angelesa Trevor Lewis.

Kralje sta tokrat pokopali prva (2:0 za domače) in tretja (3:0) tretjina, v drugi so ob powerplayu in zadetku Drewa Doughtyja uspeli znižati rezultat na 2:1. A to je bilo bolj kot ne tudi vse.

Za Doughtyja je bil to 150. zadetek v dresu kraljev, kar ga med branilci uvršča na drugo mesto v zgodovini kluba, s 161 je na prvem mestu Rob Blake. A tokrat je bil njegov gol premalo za kaj več kot visok poraz.

“Včasih ko takole igraš tekmi dva večera zapored in imaš vmes potovanje, kot smo ga imeli mi, se to pozna na nogah igralcev,” je razlog za slabšo tekmo v urniku poiskal trener LA-ja Todd McLellan. A to ni izgovor. “V drugi tretjini smo izgledali dobro, hitro, povezano. Bili smo boljši od Dallasa.”

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je tokrat na ledu preživel dobrih 15 minut in pol, v tem času trikrat sprožil proti vratom tekmeca in zmagal v devetih sodniških metih. Ostal je pri 39 točkah na 41 tekmah.

Kralji so ostali na šestem mestu zahodne konference, kjer pa imajo zgolj še točko prednosti pred sedmim Edmontonom in osmim Nashvillom. Naslednja tekma jih čaka v noči na petek po slovenskem času, ko bodo doma gostili prav Predatorje in s tem začeli niz štirih domačih tekem.