Kralji razbili Calgary, Kopitar obogatil točkovni izkupiček

Hokej 21. Mar 20237:29 0 komentarjev

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL premagali Calgary Flames kar z 8:2 in se na vrhu lestvice na zahodu izenačili z Las Vegasom, a imajo kralji tekmo več. Proti Calgaryju je svojo strelsko statistiko izboljšal tudi Anže Kopitar, ki je v 12. minuti s podajo pomagal pri golu Drewa Doughtyja.

Prvi del so gostitelji dobili kar s 4:0, praktično pa je bila tekma odločena v drugem delu, ko je za 6:1 dvakrat zadel Adrian Kempe. Dva gola na tekmi, prvega in zadnjega, je dosegel tudi Šved Carl Gundrunsson.

Kako prepričljiva je bila premoč ekipe iz Kalifornije, kaže tudi podatek o strelih na gol, ki je bil kar 38:18 v korist Los Angelesa.

Los Angeles z zmago nadaljuje uspešen niz, saj so Kopitar in soigralci na zadnjih desetih tekmah dosegli osem zmag, dvakrat pa osvojili točko.

Zdaj ekipo čaka krajši premor do sobote, nato pa zaporedni tekmi proti Winnipegu in St. Louisu in v nadaljevanju kanadska turneja.