Kralji še naprej v težavah

Hokej 3. Dec 20217:14 > 7:15 0 komentarjev
Kralji so proti Calgaryju ostali brez točke. Foto: Mark Terrill - AP Photo via Guliver

Hokejisti Los Angeles Kings so proti Calgaryju izgubili še sedmič na zadnjih osmih tekmah. Flames so bili tokrat boljši s 3:2, pa čeprav so Kralji v Staples Centru prek Alexa Iafalla povedli. Anže Kopitar je ostal brez točke, skupno ostaja pri 23.

Po porazu po kazenskih strelih proti Anaheimu in zmagi nad Ottawo v prejšnjih dveh krogih je Los Angeles tokrat ostal brez točk. Kralji so v Staples Centru gostili eno najboljših ekip lige, Calgary Flames. A Anže Kopitar in druščina so povedli, ko je že v peti minuti v polno meril Alex Iafallo.

Sledil je preobrat hokejistov iz olimpijskega mesta, še pred koncem prvega dela sta za vodstvo Plamen poskrbela Andrew Mangiapane in Milan Lučić, obakrat z igralcem več na ledu. Calgary je svojo prednost še povišal v začetku druge tretjine, ko je zadel še Matthew. Tkachuk. Tik pred iztekom drugega dela je Alexander Edler vlil nekaj upanja Kraljev, a do izenačenja ni prišlo, 2:3 je bil tudi končni izid srečanja.

Los Angeles je tako izgubil še sedmič na zadnjih osmih tekmah, na lestvici zahodne konference pa se trenutno nahaja na 12. mestu. Anže Kopitar je na tokrat na ledu prebil slabih 22 minut, dvakrat streljal na gol tekmecev, a ostal brez novih točk. S skupno 23 je še vedno na 20. mestu najučinkovitejših posameznikov lige. Kings nova tekma čaka v noči na ponedeljek, ko bodo gostovali pri Edmontonu.

Kraljem ni pomagal niti 100. gol Edlerja v ligi NHL:

Visoki zmagi obeh najboljših

Izjemen preobrat pa je na domačem ledu uspeh hokejistom Floride. Vodilna ekipa vzhoda je po prvi tretjini proti Buffalu zaostajala že z 0:3, nato pa v 40 minutah uprizorila fantastičen zasuk in prišla do zmage s 7:4. Največ zaslug za 16. slavje Panterjev v sezoni ima Jonathan Huberdeau z golom in štirimi asistencami, le eno asistenco manj pa je vknjižil Sam Reinhart.

Zmagovalni niz je z uspehom nad New Jerseyjem (5:2) nadaljevala tudi Minnesota, najboljše moštvo zahoda. Presenetila pa je najslabša ekipa lige Ottawa, ki je v gosteh pri Carolini (3:2) prišla šele do pete zmage v sezoni.

Liga NHL, tekme v noči na petek, 3. december

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Florida Panthers – Buffalo Sabres 7:4 (0:3, 3:1, 4:0)

Montreal Canadiens – Colorado Avalanche 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Tampa Bay Lightning – St. Louis Blues 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Washington Capitals – Chicago Blackhawks 3:4 po kazenskih strelih (0:1, 2:1, 1:1, 0:0)

New York Islanders – San Jose Sharks 1:2 po podaljšku (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Minnesota Wild – New Jersey Devils 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Nashville Predators – Boston Bruins 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Los Angeles Kings – Calgary Flames 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)