Malkin in Crosby zasenčila Ovečkina (VIDEO)

Hokej 14. Okt 20237:28 0 komentarjev

V vročem obračunu med Washingtonom in Pittsburghom smo videli visoko zmago Pingvinov, ki so na krilih Jevgenija Malkina slavili s kar 4:0.

V prvi tretjini sta mreži mirovali, nato pa se je vse na strah Pingvinov prevesilo v drugi. Prvi je zadel vroči Jevgenij Malkin v 25. minuti, nato pa dobro minuto kasneje podal še za drugi zadetek na tekmi Sidneyju Crosbyju. Kanadčan je po asistenci Rusa v drugi tretjini zadel še enkrat, na končnih 4:0 pa je postavil Reilly Smith, tudi tukaj je imel prste vmes Malkin.

Izjemni Rus se je na koncu ustavil pri zadetku in treh podajah in bil nesporni junak derbija z Washingtonom. Aleksander Ovečkin je bil povsem neviden, štirikrat je sprožil proti golu, njegova statistika pa je ostala prazna.

Na drugi tekmi odločali kazenski streli

Hokejisti Arizona Coyotes so v noči s petka na soboto v severnoameriški ligi NHL na gostovanju po izvajanju kazenskih strelov s 4:3 premagali New Jersey Devils in tako novo sezono odprli z zmago. Logan Cooley, tretji izbor na naboru lige 2022, je v svojem debiju v dresu Arizone vpisal dve podaji. Še en debitant Matt Dumba je Arizono popeljal v vodstvo po sedmih minutah dvoboja. V začetku druge tretjine je Sean Durzi povišal prednost gostov, preden so s tremi goli odgovorili domačini in povedli s 3:2. Dvakrat je bil natančen Jesper Bratt in enkrat Dougie Hamilton.

Sredi zadnje tretjine je izidi poravnal Nick Schmaltz in tekmo popeljal v podaljške in do kazenskih udarcev, kjer je bila uspešnejša Arizona. Za slednje je bil tokrat v vratih s 33 obrambami zanesljiv tudi Karel Vejmelka, medtem ko se je pri New Jerseyju s tremi podajami izkazal Jack Hughes.