Mojster Ovečnik zavrtel vratarja kot na vrtiljaku (VIDEO)

Hokej 24. Mar 20237:41 1 komentar
Aleksander Ovečkin

Po noči je v ligi NHL mrgolelo tekem, manjkalo ni niti zadetkov. Ponovno pa je blestel ruski superzvezdnik Aleksander Ovečkin, ki je pri zmagi Washington Capitals nad Chicagom prispeval zadetek in podajo. Ovečkin je mojstrsko postavil končni rezultat za visoko zmago s 6:1.

Washington se je po treh porazih spet vrnil na zmagovita pota. Visoko je premagal povprečni Chicago, novi dve točki pa je, kot rečeno, vpisal že 37-letni Aleksander Ovečkin. V zadnji tretjini je pokazal, da je še vedno hiter kot blisk z mojstrovino postavil končni izid 6:1.

Zadetek ruskega zvezdnika:

Rus je po novih dveh točkah, v prvi tretjini je prispeval še podajo, le še 73 zadetkov oddaljen od absolutnega rekorda Wayna Gretzkyja, ki se je še pred časom zdel nedosegljiv. Neponovljivi Američan kraljuje na vrhu s 894 zadetki.

Boston melje naprej, Vegas beži Kraljem

Vodilno moštvo severnoameriške hokejske lige NHL Boston Bruins je na domačem ledu s 4:2 premagalo Montreal Canadiens in vpisalo peto zaporedno zmago. David Pastrnak je z 49. golom letos dosegel svoj najboljši strelski izkupiček v eni sezoni. Boston si je sicer že nekaj krogov pred koncem zagotovil nastop v končnici.

Za Boston se je z golom in podajo izkazal Tyler Bertuzzi, Connor Clifton pa je zbral dve podaji. Pri Montrealu, ki je na zadnjih 12 tekmah izgubil že desetič, sta Nick Suzuki in Kirby Dach vsak vpisala po en gol in podajo.

Kljub današnjem porazu z 1:2 proti New York Rangers, si je drugouvrščena ekipa lige Carolina Hurricanes prav tako predčasno zagotovila končnico. New York z 42 zmagami v sezoni ostaja na petem mestu vzhodne konference.

Tudi na zahodu so bile na delu vodilne ekipe. Vodilni Vegas Golden Knights so na gostovanju pri Calgary Flames slavili s 3:2. Vegas je zdaj pri 96 točkah in ima štiri več od Los Angeles Kings, katerega kapetan je slovenski as Anže Kopitar.