Na dvobojih dna lestvice do zmag San Jose in Columbus

Hokej 2. Dec 20237:46 0 komentarjev
San Jose Sharks

Hokejisti Columbus Blue Jackets so sinoči v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu s štirimi zaporednimi goli po preobratu premagali Ottawa Senators s 4:2. Na edini preostali tekmi večera so San Jose Sharks slavili prvo gostujočo zmago v sezoni, s 6:3 so bili boljši od New Jersey Devils.

V Columbusu so senatorji vodili z 2:0 po 11 minutah dvoboja, nato pa so domači hokejisti s pomočjo Elvisa Merzlikinsa, ki je zbral 41 obramb, zrežirali popoln preobrat. Johnny Gaudreau in Zach Werenski sta vsak vpisala še po dve asistenci za četrto zmago na šestih tekmah Columbusa, ki pa je pred tem izgubil na kar devetih zaporednih tekmah.

V tretjem zaporednem porazu Ottawe je medtem Brady Tkachuk dosegel gol in podajo, zadel je tudi Claude Giroux. Senatorje je tokrat zmage stala predvsem slaba igra z igralcem več, saj so izkoristil zgolj en “power play” izmed petih, kljub 16 strelom proti vratom tekmeca v tem času.

Morski psi so zabeležili prvo letošnjo zmago v gosteh, pred tem so nanizali deset porazov. Prav tako na nobeni izmed teh niso dosegli več kot gola, danes so jih zabili šest. Z golom in dvema podajama se je izkazal Mikael Granlund. Anthony Duclair in Jacob MacDonald sta pristavila še vsak po dva zadetka, blestel je tudi Kaapo Kähkönen s 44 obrambami.

Hokejisti San Joseja si sicer tudi tokrat niso pripravili preveč priložnosti, New Jersey je medtem poskušal bistveno več (streli 47:18). Še posebej v zadnji tretjini so domači streljali 23-krat, gostje le sedemkrat, a so slednji vseeno dobili tretjino s 3:2. Za danes nenatančni New Jersey je slovaški hokejist Šimon Nemec v svojem debiju v ligi NHL vpisal dve podaji.