Na obeh tekmah zmagi domačinov

Hokej 16. Nov 20217:37 0 komentarjev
Columbus se je dvakrat rešil iz zaostanka in slavil s 5:3. Foto: Guliverimage

V najmočnejši hokejski ligi na svetu sta bili v noči na torek odigrani zgolj dve tekmi. Na obeh sta se zmage veselili domači moštvi - aktualni prvaki iz Tampe in in modri suknjiči iz Columbusa.

Zaporedni prvaki v sezonah 2019/20 in 2020/21 so na Floridi gostili New York Islanders. Gostje iz Velikega jabolka so prek Mathewa Barzala že v 3. minuti povedli, nato pa je Tampa uprizorila preobrat. Že do konca prve tretjine so z goloma Josepha in Cirellija prišli do vodstva, zmago pa so potrdili v zadnji tretjini, ko sta zadela še Stamkos in Point. Tampa je z novimi tremi točkami skočila na šesto mesto vzhoda, medtem ko so Islanders na 14. mestu med 16 moštvi v vzhodni konferenci.

V drugem obračunu večera je Columbus premagal Detroit, čeprav so rdeča krila po štirih minutah druge tretjine vodila že z 2:0. Blue Jackets so odgovorili še do konca 40 minut tekme, ko je najprej znižal Jenner, nato pa je izenačil Boqvist. Gledalci v Nationwide Areni nato golov niso videli vse do 54. minute, ko so gostje znova povedli. Za prednost Detroita je poskrbel Raymond. A to je le ujezilo domače, ki so odgovorili s tremi goli v dobrih petih minutah. Na 3:3 je izenačil Chinakhov, za prvo vodstvo na tekmi je poskrbel Werenski, zmago pa je tri sekunde pred iztekom 60. minute z zadetkom v prazno mrežo potrdil Texier.

Columbus je z novimi tremi točkami (skupno jih ima 16) skočil na 10. mesto vzhoda, Detroit ima pred njim na sedmem mestu le dve točki prednosti.