Ljubljančani tudi s Solnograškega s polno mrežo

Hokej 22. Dec 202222:11 0 komentarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so v zaostali tekmi 9. kroga lige ICEHL izgubili s Salzburgom z 0:7 (0:2, 0:4, 0:1), kar je za zmaje že peti zaporedni poraz.

Ljubljanski hokejisti so doživeli še en visok poraz v treh dneh. Potem ko jih je Linz premagal s 5:1, je bil tokrat Salzburg boljši s kar 7:0. To je izenačen najvišji poraz v tej sezoni, konec oktobra jih je v Tivoliju z enakim izidom ugnal Pustertal.

Predpraznična dvoboja se nista dobro končala za zeleno-bele. V Linzu so bili Ljubljančani v povsem podrejeni vlogi in jih je še hujšega poraza obvaroval vratar Anthony Morrone, ki je vstopil na polovici tekme. Tokrat razmerje v strelih ni bilo tako močno na strani tekmecev (34-17), a je bil Salzburg zelo učinkovit, predvsem pa je izkoriščal številne kazni na ljubljanski strani.

Že v prvi tretjini so domači prišli do trdnega vodstva, vratar Žan Us je moral dvakrat po plošček v mrežo. Gostje niso bili posebej nevarni, še slabša pa je bila podoba v drugem delu. Najprej so domači ob izenačenih močeh na ledu povišali na 3:0, potem pa v treh minutah dosegli še dva zadetka ob številni prednosti in praktično že na polovici tekme določili dvoboj v svoj prid. Po petem golu je Usa zamenjal Morrone.

V zadnji tretjini so domači spustili ritem in gostom ni bilo treba trepetati, da bodo doživeli najhujši poraz v sezoni. Ljubljančanom pa tokrat ni uspelo doseči niti častnega zadetka. Čeprav je tudi neposredni tekmec za 10. mesto Pustertal izgubil proti Beljaku (3:4), pa so Južni Tirolce zmaje na lestvici prehiteli zaradi boljše gol razlike.

“Kar smo pokazali, enostavno ni bilo dovolj. Imeli smo preveč kazni, skoraj za eno tretjino minut smo preživeli na kazenski klopi. To so neumni prekrški, za katere plačaš visoko ceno. Salzburg je tako dosegel tri gole. To je že druga zaporedna tekma, na kateri je tekmec pokazal več hitrosti in moči. Pri majhnih stvareh smo slabi, enostavno jih ne izvajamo dobro. Pri držanju ploščka nam ne gre. Ko vse to seštejemo, smo tam, kjer smo,” je po tekmi dejal trener Olimpije Mitja Šivic.

To je bila zadnja tekma zeleno-belih pred božičnimi prazniki. V naslednjem tednu pa jih čaka zgoščen urnik štirih tekem, v ponedeljek in sredo bodo zadnjič v koledarskem letu igrali doma proti Asiagu in celovški ekipi KAC. Prav s Salzburgom pa se bodo srečali v zadnji tekmi tega leta (30. 12.), znova v Avstriji.

Liga ICE

Zaostala tekma 9. kroga:

Salzburg – Olimpija 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Strelci: 1:0 Wukovits (Heinrich, Schneider, 9.), 2:0 Wukovits (Meyer, Schneider, 17.), 3:0 Genoway (Raffl, Baltram, 25.), 4:0 Genoway (Meyer, Huber, 32.), 5:0 Schneider (Heinrich, Wukovits, 34.), 6:0 Nissner (Huber, Heinrich, 37.), Thaler (Raffl, 55.)