NHL: Panterji “pozabili” izgubljati, zmaga še proti orkanom

Hokej 7. Nov 20217:51 > 8:03 0 komentarjev

Hokejska ekipa Florida Panthers je pravi "hit" sezone v ligi NHL. Panterji so v najbolj pričakovanem srečanju noči s 5:2 porazili, do sedaj še neporažene, Carolino Hurricanes.

Ekipa divjih mačk je na domačem ledu že po 15 minutah prve tretjine povedla s kar 4:0 in tako srečanje odločila že po prvi tretjini.

Gostje so bili nepazljivi in s prekrški v prvem delu tekme omogočili panterjem kar štiri dvominutne prednosti, od katerih je Florida kaznovala tri in smešila najboljšo obrambo lige. Duel je zaznamoval Anthony Duclair z dvema zadetkoma in dvema podajama.

Sicer so orkani v drugi tretjini prednost domačih prepolovili, a v zadnjih minutah nato prejeli zadetek v prazno mrežo, ko so želeli doseči gol priključka.

Florida ima iz enajstih obračunov tekoče sezone kar 10 zmag, še tisti poraz, ki pa jim ga je prizadejal Boston, se je zgodil po izvajanju kazenskih strelov.

Zanimivo dejstvo v derbiju noči je to, da sta imeli obe ekipi po 32 strelov, poleg tega pa so ‘Canes v svoj prid odločili kar 64 % sodniških metov ploščka, pa vseeno zelo suvereno izgubili.

Florida je na začetku sezone “vroča”, od 22 točk na voljo so jih vzeli kar 21 in tako ostajajo edina neporažena ekipa lige, če ne štejemo podaljškov oz. kazenskih strelov.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so sinoči počivali, naslednje srečanje igrajo v zgodnjih torkovih urah proti Torontu.

Od ostalih sinočnjih srečanj velja omeniti še suvereno predstavo Calgarya proti New York Rangers (6:0) ter naposled tudi prvo zmago za Arizona Coyotes. Slednji so s 5:4 porazili novoustanovljeno moštvo Seattle Kraken.