Odličen večer Kraljev, po katerem so spet povsem blizu vrha

Hokej 14. Feb 20237:15 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angelesa so zabeležili drugo zaporedno zmago, skupaj pa jubilejno 30. na 55 tekmah letošnje sezone. V domači dvorani Crypto.com so s 5:2 ugnali Buffalo Sabres (5:2) in se na lestvici zahodne konference povzpeli na četrto mesto. Za vodilnim Dallasom zaostajajo le tri točke.

Po ‘teniški kravati’, ko so Kralji v noči na nedeljo s 6:0 doma ugnali Pittsburgh Penguins, so Anže Kopitar in druščina dobili še drugo zaporedno domačo tekmo. Tokrat so v domači Crypto.com Areni gostili Buffalo Sabres in po prvi tretjini brez golov največji korak do zmage naredili v drugi tretjini. V njej so v manj kot desetih minutah kar štirikrat ugnali gostujočega vratarja Craiga Andersona in pobegnili na veliko razliko.

To so v zadnjih dvajsetih minutah kljub dvema zadetkoma gostov uspešno ubranili in prišli do zmage s 5:2. Največ zaslug za jubilejno 30. zmago sezone (22 po rednem delu, osem po podaljšku ali kazenskih strelih) sta imela Viktor Arvidsson (gol in dve podaji) in Philippe Danault (tri podaje) s po tremi točkami. Gol in podajo je vpisal še Adrian Kempe.

Zadnji gol LA:

Kapetan Kraljev Kopitar, ki je na prejšnjem obračunu na svoj račun vpisal tri asistence, tokrat v 18 minutah in pol ni zabeležil točke, je pa trikrat poskusil s strelom. Hrušičan v tej sezoni ostaja pri 46 točkah (16 golov in 30 asistenc). Ekipa iz mesta angelov pa je na lestvici Zahoda poskočila na četrto mesto, s 67 točkami le tri zaostaja za vodilnim Dallasom (s tekmo manj). Vmes sta še Vegas (68 točk) in Winnipeg (67 točk). Naslednja tekma Kralje čaka v noči na soboto po slovenskem času, ko bodo gostovali pri Anaheimu.

“Najprej dve zmagi. Veseli smo, da smo dali točke v banko, vendar danes nismo igrali tako dobro, kot bi si želel. Vem, da bi morali ceniti in uživati v zmagah, vendar nocoj nisem bil preveč navdušen nad predstavo naše ekipe. Redko se zgodi, da pridem in kritiziram zmago, a nocoj je ta večer,” je po tekmi dejal trener kraljev Todd McLellan in pri tem spomnil na preveč lahko izgubljenih ploščkov.