Panterji lovijo Colorado, New York skoraj zapravil tri gole

Hokej 4. Apr 20227:35 > 7:46 0 komentarjev

Na kar sedmih od devetih sinočnjih tekem v ligi NHL so se zmage veselile gostujoče ekipe. Najvišjo je vpisal Edmonton, ki je bil s 6:1 boljši od Anaheima. Še petič zapored so do zmage prišli hokejisti Vegasa, na poti uspeha pa ostaja tudi Florida, ki se je kot prva ekipa uvrstila v končnico.

Panterji z jugovzhoda ZDA so slavili še četrtič zapored in kot druga ekipa v tej sezoni presegli sto točk. Trenutno so pri 102, le dve več je na zahodu osvojil Colorado. Florida je tokrat igrala z Buffalom in ga po zaostanku z 1:0 po preobratu tudi premagala. Končalo se je s 5:3 za goste. Floridčani so postali prva ekipa najmočnejše lige na svetu, ki so si tudi teoretično zagotovili nastop v letošnji končnici.

Svoj niz zmag so nadaljevali tudi hokejisti Vegasa. Na gostovanju v Vancouvru so za to potrebovali podaljšek, ki ga je po dobrih dveh minutah v korist kluba iz Nevade odločil Shea Theodore. Nekaj manj kot pet minut dodatnega časa je za zmago v Chicagu potrebovala Arizona, mož odločitve je postal Shayne Gostisbehere.

Zanesljivo je svoje delo opravila Minnesota (5:1) v Washingtonu, tudi Edmonton ni imel težav (6:1) pri Anaheimu. Pri Oilers so kar trije igralci v svojo statistiko vpisali po tri točke. Tyson Barrie, Brett Kulak in Connor McDavid so vsi dosegli po en gol in prispevali še po dve podaji. Sosedski obračun med New Jersey Devils in New York Islanders je po klasičnem hat-tricku Jeana-Gabriela Pageauja pripadel gostom, ki so skoraj zapravili tri gole prednosti.

Danes ponoči bo znova na delu Anže Kopitar (4.30), ki se bo s svojim Los Angelesom ponovno udaril s Calgaryjem. V petek so Plamena v gosteh premagali po kazenskih strelih, tokrat bodo palice prekrižali v Kaliforniji.