Poraz vodilne ekipe vzhoda, goliada v Detroitu

Hokej 23. Dec 20237:57 0 komentarjev
Edmonton Oilers

Hokejisti New York Rangers so v severnoameriški ligi NHL doživeli presenetljiv poraz. Najboljša ekipa vzhodne konference je na domačem ledu v Madison Square Gardnu s 3:4 klonila proti Edmonton Oilers. Pri gostih iz Kanade, ki so vse štiri gole dosegli v zadnji tretjini, sta Warren Foegele in Ryan McLeod vsak zbrala gol in podajo.

Zach Hyman in Evander Kane sta zadela v začetku tretjega dela igre v razmaku 1:08 minute in začela vrnitev naftarjev, ki so po treh porazih v nizu tokrat še drugič zmagali. Vratar gostov Stuart Skinner je zaustavil 31 strelov.

Po zmagi s 6:3 v New Jerseyju so naftarji prvič v sezoni dobili dve zaporedni tekmi. “To je bila res velika zmaga za nas,” je dejal Skinner: “Počutim se veliko bolje, ko gremo s tako popotnico na božične počitnice.”

Detroit je bil po kazenski strelih s 7:6 boljši od Philadelphie, junak večera je bil Patrick Kane, ki je dosegel dva gola v rednem delu, uspešno je tudi izvedel kazenski strel. Dylan Larkin pa je za domače zadel za podaljšek, potem ko so zapravili prednost kar štirih zadetkov. Vratar Detroita James Reimer je zbral 37 obramb.

V Winnipegu so domači Jets visoko, s 5:1 odpravili Boston Bruins, drugo najboljšo ekipo vzhoda, ter se povzpeli na tretje mesto v zahodni konferenci.

V Chicagu so domači Blackhawks z 2:5 izgubili proti Montreal Canadiens, za katere so Juraj Slafkovsky, Nick Suzuki in David Savard vsak dosegli po gol in podajo, vratar Cayden Primeau pa je ubranil 19 strelov.