Prebujenja zvezdnika in šesta zmaga zapored (VIDEO)

Hokej 9. Dec 20239:05 0 komentarjev

V ligi NHL so bile ponoči na sporedu le tri tekme. Hokejisti Edmonton Oilers so s 4:3 ugnali Minnesota Wild in prišli do šeste zmage zapored. Gostje iz Minnesote so dvakrat vodili, a Connor McDavid, ki je vroč kot žerjavica, in druščina niso dopustili presenečenja.

Prvi zvezdnik Naftarjev je poskrbel za izenačenje na 2:2, nato pa je podal za izenačenje na 3:3, odločilni zadetek pa je v zadnji tretjini poskrbel Evan Bouchard. Poleg McDavida, ki je na zadnjih osmih tekmah vknjižil kar 21 točk, se je s štirimi podajami izkazal Ryan Nugent-Hopkins.

Edmonton, ki je bil dolgo časa v dnu lestvice na zahodu, zdaj zaseda 11. mesto, ima pa kar 12 točk manj kot Los Angeles King Anžeta Kopitarja, ki bodo v noči na nedeljo gostovali pri New York Islanders.

Mojstrski zadetek McDavida:

Florida po zmagi nad Pittsburghom ostaja na visokem tretjem mestu na vzhodu, Columbus pa je s šele deveto zmago v sezoni za tri točke pobegnil zadnji ekipi vzhodne konference Ottawi. Kljub temu, da so Modri jopiči dosegli pet golov, je bil igralec tekme vratar. Jet Greaves je ubranil 41 strelov in se nasploh prvič veselil zmage v ligi, doslej je le eno izgubil. “Zabaval sem se, fantje pred mano so opravili odlično delo,” je vratar, ki je 23 strelov ubranil v zadnji tretjini, bolj kot sebi zasluge za zmago pripisal obrambi. Njeno delo sta nadgradila predvsem mlada ruska napadalca, Jegor Činahov je dosegel dva gola in podajo, Kiril Marčenko pa gol in podajo.