Visoka cena zmage pri Portlandu, grda poškodba zvezdnika (VIDEO)

Košarka 9. Dec 20236:53 0 komentarjev
Luka Dončić je imel slab met iz igre, a je bil kljub temu prvi strelec tekme. Foto: Profimedia

Slovenski zvezdnik Luka Dončić nadaljuje odlične predstave v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Ljubljančan je na gostovanju na zahodni obali ZDA v Oregonu dosegel 32 točk in Dallas Mavericks popeljal do zmage nad Portland Trail Blazers s 125:112 . Veselje gostov je močno pokvarila poškodba Kyrieja Irvinga, ki je dvorano zapustil na vozičku.

Dončić je na igrišču preživel kar 41 minut. Ob ne najbolj bleščečem metu iz igre 11/28, 3/14 za tri točke je dosegel 32 točk, kar je bil najboljši dosežek na tekmi, dodal še 10 asistenc in šest skokov. Njegov soigralec Dante Exum je dodal 23 točk. Kyrie Irving, ki je v 13 minutah dosegel 11 točk, se je poškodoval.

Na njegovo nogo je nesrečno padel Dwight Powell.  Ob Dončiću najodmevnejše ime Dallasa ni mogel nadaljevati s tekmo, za kako hudo poškodbo gre, pa bo treba še malce počakati. “Za zdaj vse kar vemo je le to, da gre za poškodbo desne noge Več bomo vedeli jutri,” je po tekmi novinarjem odgovoril trener Dallasa Jason Kidd.

Gostje iz Teksasa so z zmago še poglobili krizo Portlanda ter prekinili niz dveh zaporednih porazov na gostovanju pri Trail Blazers.

Dončića in Dallas naslednja tekma čaka v noči na torek, ko bodo igrali v gosteh pri Memphis Grizzlies.

Prvaki spet na kolenih, San Antonio še nikoli tkao slabo

Novo razočaranje so doživeli tudi košarkarji Denver Nuggets. Branilci naslova so izgubili proti razigranim Houston Rockets s 106:114. Vodilni v ligi NBA Minnesota Timberwolves so s 127:103 premagali Memphis Grizzlies za še šesto zmago v nizu.

Že 16. zapovrstjo je teksaška zasedba San Antonio Spurs morala parket zapustiti kot poraženec. Teksašani so s porazom proti Chicago Bulls s 112:121 kljub 21 točkam in 20 skokom “čudežnega dečka” Victorja Wembanyame postavili negativen klubski rekord.

Gregg Popovich

Trenerju San Antonio Spurs Greggu Popovichu niso pomagale niti strateške zamisli z začetno postavo ekipe, ki se je znašla v dvomestnem nizu porazov.

San Antonio ima to sezono razmerje zmag in porazov 3:18, kar je njihov najslabši začetek v zgodovini franšize v 21 tekmah.