Sijajen začetek in zadetek premalo za novo zmago (VIDEO)

Hokej 14. Dec 20237:09 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so se znašli v manjši krizi. Po dveh porazih proti ekipam iz New Yorka so morali na domačem ledu priznati premoč tudi Winnipeg Jets (2:5).

Kralji so sicer odlično vstopili v tekmo. V 10. minuti je kapetan Anže Kopitar izkoristil igralca več na ledu in zadel za 1:0. Tri minute pozneje je na 2:0 povišal Alex Laferriere. Po uvodni tretjini, ki so jo z 2:0 dobili domači, so gostje v naslednjih dveh dosegli pet golov v nizu.

Prva dva je prispeval Danec Nikolaj Ehlers, podajalec je bil obakrat Kanadčan Gabriel Vilardi. Ta je bil asistent tudi pri zadnjem golu v drugi tretjini. Nato je zadel sredi tretje minute zadnjega dela igre za vodstvo s 4:2.

Zadetek Kopitarja:

Vilardi je s štirimi točkami dosegel rekord kariere proti svojim nekdanjim soigralcem, konec junija je namreč prestopil v Winnipeg Jets. Tako kot Vilardi je štiri točke na tokratni tekmi dosegel tudi Ehlers s po dvema goloma in podajama. Vratar gostov Connor Hellebuyck je na koncu zbral 30 obramb.

Letala so se po zmagi na lestvici točkovno poravnala s Kralji.

Los Angeles Kings, ki so zabeležili še tretji poraz v nizu, 10. skupno, bodo ponovno na delu v noči na nedeljo, ko bodo gostovali pri Seatlle Kraken.