Šved potreboval le 19 sekund za dva zadetka

Hokej 19. Dec 20228:34 0 komentarjev

Švedski hokejist Elias Lindholm je v severnoameriški ligi NHL dosegel dva zadetka v razmaku 19 sekund. Njegova ekipa Calgary Flames pa je v gosteh premagala San Jose Sharks s 5:2. Calgary v pacifiški skupini zahodnega dela NHL zaseda peto mesto in ima pet točk manj od Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja.

#related-news_0

Tyler Toffoli je dosegel gol in podajo za Flames, ki so prekinili niz petih zaporednih porazov. Za kanadsko zasedbo iz olimpijskega Calgaryja sta zadela tudi Milan Lucic in Dillon Dube. Jacob Markstrom je dosegel 23 obramb.

Tomaš Hertl je dosegel gol in podajo za morske pse, ki so izgubili še drugič zaporedoma.

Jared McCann je v Seattlu dosegel odločilni zadetek za zmago ekipe Seattle Kraken proti Winnipeg Jets s 3:2. Za Kraken sta zadela tudi Jordan Eberle in Ryan Donato, Philipp Grubauer pa je zaustavil 15 strelov. Za Jets sta v polno merila Mark Scheifele in Pierre-Luc Dubois. David Rittich pa je zbral 32 obramb. Winnipeg je prekinil niz petih zmag v gosteh.

Rangersi nadaljujejo zmagoviti niz

V Chicagu je Artemij Panarin dosegel gol in dve podaji, Igor Šesterkin je zaustavil 29 strelov, New York Rangers pa so v nedeljo zvečer s 7:1 premagali Chicago Blackhawks za sedmo zaporedno zmago.

Minnesota Wild je bila s 4:2 boljša od zasedbe Ottawa Senators za še peto zaporedno zmago, hokejisti ekipe Carolina Hurricanes pa so s 3:2 ugnali Pittsburgh Penguins, ki so prekinili niz sedmih zmag. Tudi Severna Karolina je vpisala peto zmago po vrsti.