V edini tekmi večera Montreal boljši od Buffala (VIDEO)

Hokej 24. Okt 20236:56 0 komentarjev
NHL: Montreal Canadiens at Buffalo Sabres
Brendan Gallagher se je izkazal z zadetkom in podajo. Foto: Profimedia

V noči na torek je bila v ligi NHL odigrana le ena tekma. Buffalo je doma gostil Montreal, a razočaral navijače, saj so Canadiens slavili s 3:1.

Po prvi tretjini je bilo izenačeno 1:1. Goste je v vodstvo popeljal Justin Barron, a je že dobre štiri minute kasneje izenačil Jeff Skinner.

Po suši v drugi tretjini je odločitev padla v zadnji tretjini. Tehtnico je na stran gostov nagnil junak tekme Brendan Gallagher, ki je naprej zabil za 2:1, nato pa še podal za končnih 3:1, ko je v polno v igri z igralcem več po krasni akciji zadel Tanner Pearson.

Toda največ zaslug za gostujočo zmago je imel vratar Jake Allen, ki je zaustavil 36 domačih strelov. Eric Comrie na drugi strani je zmogel 24 obramb.

“Vsakič se skušam še malo izboljšati. To je moja mantra, moj cilj. Ne bo vedno popolno, vendar bom skušal to nadaljevati. Trenutno smo na točki sezone, ko smo nekoliko bolj sveži, zato poskušamo ta čas izkoristiti,” je po dvoboju povedal Allen.

V noči na sredo po slovenskem času bo v ligi NHL 16 tekem, na ledu pa bodo tudi Los Angeles Kings na čelu s slovenskim asom Anžetom Kopitarjem, ki se bodo doma pomerili z Arizono.