Boston ostaja ‘vroč’, trener presegel klubski rekord

Hokej 23. Nov 20238:41 0 komentarjev

Hokejisti Bostona na vzhodu in branilci naslova Vegas Knights na zahodu ostajajo vodilni ekipi lige NHL v novi sezoni.

Boston je ponoči gostoval pri zmagovalcih vzhoda in finalistih lanskega prvenstva na Floridi in zmagal s 3:1, s čimer je z 31 točkami po 18 nastopih tudi vodilna ekipa lige. Eden glavnih junakov tekme je bil gostujoči vratar Linus Ullmark s 27 obrambami, na drugi strani jih je Sergej Bobrovski zbral 22.

Gostje so povedli po golu Charlieja Coyla v prvem delu, a je v drugi izenačil Anton Lundell. Tekmo sta odločila Johnny Beecher in Jake DeBrusk, ki sta med 12. in 15. minuto v treh minutah in petih sekundah zadela za končnih 3:1. Trener Bostona Jim Montgomery je v prvih stotih tekmah na klopi Bruins zabeležil 79 zmag, kar je rekord kluba.

Več dela so imeli vitezi iz ameriške metropole igralništva, ki so šele po podaljšku slavili na gostovanju v Dallasu z 2:1 in s točko manj vodijo na zahodu. Tekmo je ob koncu druge minute podaljška odločil Jack Eichel.

Pred tem so gostje v prvem delu izkoristili prednost igralca več na ledu, ko je zadel Michael Amadio, v drugem je poravnal Roope Hintz.

Koristen počitek za kralje

Los Angeles z Anžetom Kopitarjem je že na krajšem odmoru, saj ponoči ni igral, liga pa bo zaradi zahvalnega dne v ZDA danes počivala.

Že v petek bodo kralji, ti so na zahodu na visokem četrten mestu, odpotovali na kalifornijski derbi v bližnji Anaheim na jugovzhodu širšega mestnega območja.