Velikanski preobrat Kraljev, Kopitar podal za zmago (VIDEO)

Hokej 6. Dec 20236:45 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL prišli do 15. zmage v sezoni in desete zaporedne v gosteh. Tokrat so bili v gosteh po podaljšku s 4:3 boljši od Columbus Blue Jackets. Strelec odločilnega gola je bil Drew Doughty, ki je zadel po 33 sekundah podaljška in podaji kapetana kraljev, slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja.

Kralji so na gostovanju v Ohiu zrežirali veliki preobrat. Potem ko so še na začetku zadnje tretjine zaostajali za tri gole, so na koncu po podaljšani igri prišli do rekordne desete zaporedne zmage v gosteh.

Vratar Phoenix Copley je za goste iz Kalifornije, ki so dobili zadnjih sedem od osmih tekem ter izenačili zmagoviti rekord Buffalo Sabres iz sezone 2006/07, zaustavil 26 strelov.

“To je res velika stvar,” je dejal branilec Kraljev Vladislav Gavrikov: “Zmagati je vedno zabavno, še posebej zdaj. Tak vroč niz moramo nadaljevati.”

Zmagoviti zadetek Kraljev tudi s Kopijevim podpisom:

Phillip Danault je zadel dvakrat, Arthur Kaliyev je dodal gol, Gavrikov pa je k zmagi prispeval dve podaji.

“Očitno smo se zbudili šele v tretji tretjini. V tej smo zaigrali bolje in povsem zagospodarili na ledu,” je po tekmi dejal Danault.

Pri modrih jopičih, ki so to sezono izgubili osmo tekmo, potem ko so pred zadnjimi 20 minutami vodili, so se med strelce vpisali Kiril Marčenko, Johnny Gaudreau in Mathieu Olivier.

Naslednja tekma kralje čaka v četrtek, ko bodo gostovali pri Montreal Canadiens.