Začetek lige NHL: Prvaki šampionsko odprli sezono

Hokej 11. Okt 20237:38 2 komentarja

Danes ponoči se je s tremi tekmami začela nova sezone lige NHL. Videli si smo zmago Tampe, v Pittsburghu je presenetil Chiago, prvaki iz Vegasa pa so doma brez težav preskočili Seattle Kraken.

Dvoboj med prvaki in Seattlom je bil odločen že po dveh tretjinah. Domači so prvo tretjino dobili z 2:0. V drugi povedli s 3:0, gostom pa je uspelo do konca tekma doseči le častni zadetek. Prepričljivo zmago Vegasa je dobro minuto pred koncem potrdil Jack Eichel, ki je zatresel prazno mrežo.

Na prvi tekmi sezone je Tampa Bay Lightning s 5:3 premagala Predatorje iz Nashvilla. V prvi tretjini je zadel ruski golgeter Nikita Kučerov, v drugi tretjini so gostje izenačili po zadetku Ryana O’Reillyja, nato pa je začelo pokati. V sklepni tretjini pa smo namreč videli kar šest zadetkov. Štiri v mreži gostov in dva v domači, piko na i je dve sekundi pred koncem obračuna z zadetkom v prazno mrežo postavil Kučerov.

Sledil je zanimiv obračun med Pittsburghom in Chicagom. Domači so bili veliki favoriti, a na koncu so se zmago s 4:2 razveselili gostje. Pingvini so že vodili z 2:0, ko je v zadnji tretjini sledili zasuk. Chicago v je v polno zadel kar trikrat in zaslužno prišel do prvih točk v sezoni.

Moštvo slovenskega zvezdnika v severnoameriški ligi NHL Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings bo sezono začelo v četrtkovem zgodnjem jutru po srednjeevropskem času. Kralji bodo na prvi domači tekmi gostili Colorado.