Ljubljančani poraženi, a zelo drago prodali svojo kožo

Hokej 2. Sep 202220:16 0 komentarjev

Hokejisti Olimpije so v prvem krogu skupinskega dela lige prvakov gostovali pri finskih podprvakih TPS Turkuju in tesno izgubili (3:2). Čeprav so bili statistično podrejeni, pa so Ljubljančani vse do konca ogrožali zmago domačinov in potrdili besede trenerja Mitje Šivica, da bodo med elito skušali igrati z vsakim tekmecem.

Ljubljančani so se v svojem krstnem nastopu med elito pogumno zoperstavili aktualnim finskim podprvakom. Čeprav so bili v prvi tretjini večino časa v podrejenem položaju (v strelih 15:6), pa so dokazali, da ne bodo lahek nasprotnik. To je potrjeval tudi izid po prvih 20 minutah, ki je razkril, da sta mreži mirovali.

To se je spremenilo na polovici tekme, ko so zmaji šokirali tekmece in povedli. V protinapad je zadrsal novinec v zelenem dresu Žiga Mehle in morda tudi s prekrškom prišel do ploščka. Sodniška piščalka je ostala nema, do strela je prišel Jaka Šturm, odbitek pa je v mrežo pospravil Jaka Sodja. Za prvi gol kateregakoli slovenskega kluba med evropsko elito.

Odgovor domačih je bil silovit. Za izenačenje so potrebovali le 16 sekund, ko je z modre črte na sredini krogov močno udaril Teemu Kivihalme in Žan Us je bil nemočen. Zelo podobna zgodba se je ponovila tudi manj kot tri minute pozneje, ko so se Ljubljančani prvič na tekmi znašli v zaostanku. Ta se je pred drugim odmorom še povišal, v 38. minuti je gnečo pred vrati Usa ob igri z igralcem več izkoristil Mikael Pyyhtiä.

A to igralcev Olimpije ni potrlo. Kmalu po začetku tretje tretjine so še drugič premagali vratarja TPS-ja Lassija Lehtinena. Po novi kombinaciji četrtega napada je gol od daleč z desne strani dosegel branilec Aljoša Crnovič. Slovenski prvaki so imeli do konca še nekaj lepih priložnosti za izenačenje, predvsem ob dveh številčnih prednostih v zadnjih petih minutah, a se rezultat kljub minuti odmora Šivica in poskusu brez vratarja ter silovitemu pritisku gostov ni več spremenil.

Olimpija je tako pot v hokejski ligi prvakov začela z minimalnim porazom, priložnost za prve točke pa se ji ponuja že v nedeljo, ko bo gostovala v Wolfsburgu. Ta je danes doma izgubil s švicarskimi prvaki, Zug je bil na gostovanju v Nemčiji boljši s 5:2.

“Na drugi strani smo imeli ekipo, ki je drsalno in individualno res močna, tudi v duelih. Na to so se fantje dobro pripravili, vedeli smo, kako moramo izgledati na ledu, če želimo biti uspešni. Škoda priložnosti, čeprav smo na trenutke kar trpeli. Na koncu smo bili en strel oddaljeni od točke. Lahko smo zadovoljni, v prihodnosti bo lažje. Sploh če bomo obdržali borbenost, željo in disciplino na tem nivoju. Jutri bodo fantje prosti, nato pa na dan tekme preizkusiti led v Wolfsburgu,” je po tekmi dejal trener Olimpije Mitja Šivic.

“Prvo tretjino se je videlo, da smo malce ‘na petah’. Pričakovali smo hitro ekipo, veliko igre na telo. Odigrali smo korektno tekmo, čeprav nam je zmanjkal le en gol, je za nami odličen večer. Vesel sem za ekipo, saj smo pokazali veliko karakterja. Škoda zadnjega strela, da nismo iztržili podaljška,” pa je dejal strelec prvega gola Jaka Sodja.

Fotoutrinki:

Hokejska liga prvakov, 1. krog

SKUPINA B

Petek, 2. september:

TPS Turku – Olimpija Ljubljana 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

0:1 Sodja (Šturm, Garreffa, 32.), 1:1 Kivihalme (Rech, Ilomäki, 32.), 2:1 Kivihalme (Jasu, Tammela, 35.), 3:1 Pyyhtiä (Steenbergen, Korpikoski, 38.), 3:2 Crnovič (Šturm, Sodja, 43.)

Wolfsburg Grizzlys – EV Zug 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)