NHL: Minnesota do osme zmage na zadnjih devetih tekmah

Hokej 15. Feb 20226:38 0 komentarjev

V severnoameriški hokejski ligi so najboljše ekipe počivale, enako velja tudi za Anžeta Kopitarja in njegove kralje iz Los Angelesa. Je bila pa na delu v zadnjem času "vroča" Minnesota, ki je s 7:4 premagala Detroit in prišla do osme zmage na zadnjih devetih tekmah in 12. na zadnjih 13 tekmah v svoji dvorani.

Junak tekme je bil 20-letni novinec v ligi Matt Boldy, ki je prvič dosegel tri gole, skupno je letos že pri 14. Prispeval je še asistenco, zelo dobro pa mu je pri učinkovitosti sledil Kiril Kaprizov, v statistiko je vpisal dva gola in podajo.

Minnesota se je izkazala z učinkovitostjo, tudi gostujoči vratar Alex Nedeljković ni imel najboljšega dneva, iz 25 poskusov je prejel sedem golov.

Detroit je po dobrih štirih minutah sicer vodil z 2:0, toda domači hokejisti so hitro potolažili navijače, že v prvi tretjini z dvema goloma Boldyja izenačili, nato pa na začetku druge tretjine prišli v vodstvo, ki ga niso več spustili iz rok.

Zelo učinkovit je bil tudi Toronto, v gosteh je s 6:2 premagal Seattle. Tokrat noben v ekipi Toronta ni dosegel več kot enega gola, je pa jubilejno 400. točko v NHL zabeležil Mitchell Marner, v statistiko je sicer vpisal gol in dve podaji.

Chicago je s 3:1 ugnal Winnipeg, izkazala sta se zvezdnika, napadalec Patrick Kane, k zmagi je prispeval gol in podajo, in vratar Marc-Andre Fleury, ki je ubranil 31 strelov.