NHL: Na obeh sinočnjih tekmah nogometna izida

Hokej 31. Jan 20247:05 0 komentarjev

Ponoči sta bili v ligi NHL odigrani le dve tekmi, na obeh je padel le en zadetek. Columbus Blue Jackets so v gosteh porazili St. Louis Blues, do danes zadnje uvrščeno moštvo lige San Jose Sharks pa je doma presenetilo Seattle Kraken (2:0).

Za Columbus je zmagovit zadetek prispeval Rus Dmitri Voronkov.

Ta je na začetku zadnje tretjine po hitrem protinapadu in podaji Zacha Werenskega plošček le še potisnil v nebranjeni del mreže. Pri modrih jopičih se je na golu izkazal Latvijec Elvis Merzlikins, ki je uspel ustaviti vseh 21 strelov domačih ter tako zabeležil jubilejno 10. tekmo brez prejetega zadetka v njegovi NHL karieri.

Na drugem srečanju je San Jose ugnal favorizirani Seattle. Junak tekme v SAP Centru je branilec hrvaških korenin Marc-Edouard Vlasic, ki je občinstvo z zadetkom na noge spravil v osmi minuti zadnje tretjine.

Posel je dokončal Čeh Jan Rutta, ki je dvajset sekund pred zadnjo sireno Seattle dotolkel z zadetkom v prazno mrežo.

Ekipa Los Angeles Kings, za katero nastopa slovenski as Anže Kopitar, bo na delu ponoči, ko ob 1.30 po slovenskem času Kralji gostujejo pri moštvu Nashville Predators.