Danes vsak Uzbekistanec vzklika: “Bravo, Katanec!” (VIDEO)

Nogomet 30. Jan 202420:00 > 20:14 0 komentarjev

Nov velik podvig Srečka Katanca! Nekdanji slovenski selektor se je z Uzbekistanom uvrstil v četrtfinale azijskega pokala, kjer ga čaka domačin Katar. Med osem najboljših so se po pravi drami uvrstili tudi južni Korejci.

Potem ko so zelo dobro opravili nalogo v predtekmovanju in v skupini s Sirijo, Avstralijo in Indijo niso okusili grenkobe poraza, so nogometaši Uzbekistana, ki jih s klopi vodi nekdanji dvakratni selektor slovenske reprezentance Srečko Katanec, uspešno premostili še prvo oviro v izločilnih bojih letošnjega azijskega pokala.

Katančeva četa je v osmini finala turnirja z 2:1 ugnala reprezentanco Tajske in se petič v zadnjih šestih izvedbah azijskega pokala uvrstili med osem najboljših reprezentanc največje celine sveta. Uzbekistan je ob dominantni igri povedel v 37. minuti, ko je zadel Azizbek Turgunboev. Tajci so se v nadaljevanju prebudili in v 58. minuti izenačili z golom Supachoka Sarachata.

Srečko Katanec
Srečko Katanec je znova dokazal svoje selektorsko znanje. Foto: Profimedia

Toda le sedem minut kasneje se je Katanec znova veselil, ko je v polno meril vzhajajoči zvezdnik uzbekistanskega nogometa in član moskovskega CSKA-ja Abbosbek Fayzullaev. Čeprav so Tajci v nadaljevanju tekme pritisnili in iskali gol za izenačenje, je obramba Uzbekistana zdržala in se bo v četrtfinalu udarila z branilko naslova in domačo reprezentanco Katarja, ki je včeraj z 2:1 premagala Palestino.

Po štirih tekmah na turnirju Uzbekistan še ne pozna poraza. Foto: Profimedia

Drugič v izločilnih bojih, prvič v četrtfinalu

Srečko Katanec je že petič v svoji karieri selektor reprezentance na velikem tekmovanju. V svojem prvem mandatu na klopi Slovenije je našo reprezentanco popeljal na Euro 2000 in svetovno prvenstvo 2002, z reprezentanco Združenih arabskih emiratov je leta 2015 na azijskem pokalu izpadel v skupinskem delu, prvič pa se je v izločilne boje uvrstil leta 2019 na klopi Iraka, ko ga je nato v osmini finala izločil ravno Katar.

Korejcem loterija enajstmetrovk

Južna Koreja je na drugem obračunu dneva po enajstmetrovkah ugnala Savdsko Arabijo. Savdijci sobili z nogo in pol že v četrtfinalu, v deveti minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa pa je Korejce odrešil Cho Gue-Sung.

Sledili so podaljški, kjer ni bilo golov. Srečanje se je zavleklo v enajstmetrovke, glavni junak obračuna pa je bil na koncu vratar Južne Koreje Jo Hyeon-Woo. Ubranil je dva strela, Hwang Hee-Chan pa je v četrti seriji zadel za veliko veselje Korejcev.

V četrtfinale so poleg Uzbekistana in Južne Koreje uvrščene tudi reprezentance Katarja, Tadžikistana, Jordanije in Avstralije. Vse tekme azijskega pokala si lahko v živo ogledate na Sportklubu, četrtfinale med Uzbekistanom in Katarjem bo na sporedu v soboto, 3. februarja, ob 16.30.